105. YILDA GENÇLİK ATASI’NIN İZİNDE

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, işgal altındaki ulusu ve ülkeyi kurtarmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla ilk adımı atılan Milli Mücadele’nin 105. yılı, Mustafakemalpaşa’da büyük bir coşku ile kutlanırken, kahramanlar şükran ve dualarla anıldı.

Daha önce stadyum ve Adnan Menderes Meydanı’nda düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine, bu kez Kültür Merkezi ve Spor Tesisleri ilk kez ev sahipliği yaptı. Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna atılan ilk adımın 105 yıllık onuru olan milli bayramda, başta gençler olmak üzere 7’den 70’e her yaştan vatandaş büyük bir gurur yaşadı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Milli Mücadele’nin başlangıcını teşkil eden 19 Mayıs 1919’un 105. yıl dönümü olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Mustafakemalpaşa’daki ilk tören Cumhurluk Alanı’nda düzenlendi.

Törene, Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Şükrü Erdem, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile birlikte öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Mustafakemalpaşa Gençlik ve Spor Müdürü Mahmut Göç’ün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kültür Merkezi ve Spor Tesisleri’nde devam etti.

GENÇLERDEN RENKLİ GÖSTERİ

Kaymakam Ahmet Altıntaş ve Belediye Başkanı Şükrü Erdem’in halkın bayramını kutladığı programda, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Müdürü Mahmut Göç; “Türk genci, Türk istiklali ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların en büyük güvencesidir” mesajı verdi.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Atatürk’e cevabının yanı sıra şiir ve kompozisyonların okunduğu törende, öğrenciler tarafından güreş, jimnastik karate ve zeybek gösterileri sunuldu.

BELEDİYE’DEN GENÇLİK ŞENLİĞİ

Mustafakemalpaşa Belediyesi de ‘Gençlik Haftası’nda birçok etkinliğe imza attı. Basketbol 3’lük Yarışması ve Basketbol-Fundamental etkinliği ile birlikte Ertuğrul Sertbaş ‘Kıvılcımdan Aleve’ adlı bir sunum gerçekleştirdi. Bisiklet Turu, Belediye Korosu Konseri ve Trekking Yürüyüşü’nün yapıldığı kutlamalar kapsamında bu akşam DJ Perfomans’lı Fener Alayı, yarın saat 13.00’da  Şükrü Erdem Spor Tesisleri’nde ‘Gençlik Şenliği’ düzenlenecek.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt