5 BİN ADAYA YKS ÖNCESİ ÖNEMLİ HATIRLATMA

Mustafakemalpaşa ÖSYM Koordinatörü ve aynı zamanda Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Öz, bu hafta sonu gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı

(2024-YKS) öncesi açıklamalarda bulundu. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

2024-YKS’nin 8-9 Haziran tarihlerinde 3 oturum halinde düzenleneceğini hatırlatan Öz, Mustafakemalpaşa’da 22 okulda 397 görevlinin gözetiminde yapılacak TYT, AYT ve YDT sınavlarına toplam 5082 adayın gireceğini söyledi.  Mehmet Öz, sınava girecek üniversite adaylarına kimlik ve saat uyarısı yaparken, vatandaşlardan da sınav saatlerinde gürültüden uzak durmaları konusunda hassasiyet göstermelerini istedi.

Mustafakemalpaşa ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Öz, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak YKS sınavları öncesi adaylara önemli hatırlatmalarda bulundu. Bursa merkezin dışında Mustafakemalpaşa, Karacabey, İnegöl, Gemlik’te düzenlenecek 2024-YKS’ye ilişkin Öz; “Bu yıl ilk defa Mustafakemalpaşa ÖSYM Sınav Koordinatörlüğümüze bağlı olarak Karacabey’de de sınavlar yapılacaktır” dedi.

5 BİNİ AŞKIN ADAY TER DÖKECEK

Mustafakemalpaşa’da 12 okuldaki TYT sınavına 2.905, 8 okuldaki AYT sınavına 2.001 ve 2 okuldaki YDT sınavına da 176 adayın gireceğini belirten ÖSYM Koordinatörü Mehmet Öz; “8 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15’te başlayacak, 165 dakika sürecek ve 13.00’da bitecektir. 9 Haziran Pazar günü yapılacak olan Alan Yeterlilik Testi de (AYT) saat 10.15’te başlayacak, 180 dakikalık sınav 13.15’te tamamlanacaktır. Öğleden sonra ise saat 15.45’te Yabancı Dil Testi (YDT) başlayacak olup bu sınav 17.45’te sona erecek. YDT sınavının süresi ise 120 dakikadır” açıklamasında bulundu.

KİMLİK VE SAAT UYARISI

Adaylara sınava girecekleri binaya gelirken kimlik kartı ve saat uyarısı yapan Öz; “Öğrencilerin mutlaka çok dikkat etmeleri gereken konu sınava giriş saatleridir. Sınavların başlamasından 15 dakika önce, sabahları saat 10.00’da öğleden sonra ise 15.30’da okul kapıları kapatılacaktır ve içeriye bu saatlerden öğrenci alınamayacaktır. Adayların ve sınavda görev alacak öğretmenlerin kimlik belgesi olarak yanlarında nüfus cüzdanlarını ya da yeni kimlik kartlarını bulundurması gerekmektedir. Sürücü belgeleri, kimlik tanımlama belgesi olarak kabul edilmemektedir” ifadelerini kullandı.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ AÇIK OLACAK

Kimliğini kaybeden adaylar için Cumartesi tüm gün ve Pazar günü saat 15.30’a kadar Mustafakemalpaşa Nüfus Müdürlüğü’nün açık olacağını dile getiren Mehmet Öz açıklamasını;

“Sınavlar esnasında vatandaşların gürültü çıkarabilecek aktivitelerden kaçınmaları çok önem arz etmektedir. Sınava girecek olan adaylara sınavlarda üstün başarılar dileriz” sözleriyle tamamladı.

 

 

 

.

 

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt