8 MART KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

İlçemizde tek kadın siyasi parti ilçe başkanı sıfatıyla, DEVA Partisi Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Av. Özlem BAYRAKTAR olarak tüm kadınların, hemcinslerimin 8 Mart Kadınlar Gününü kutluyorum.

Ülkemizde kadın olmak çok kıymetli olduğu kadar çok da zor. Biliyorum ki kadınlar güçlüdür, merhametlidir, çalışkan ve üretkendir, kadınlar zekidir… Ancak ne yazık ki gerek iş hayatında gerek siyasette sayımız görmek istediğim kadar değil. Buradan tüm kadınlara davetimdir; “ Gelin, iş hayatına daha çok katılın. Gelin siyasette yer alın “ Bir kadın olarak, tüm kadınları birlik olmaya ve dayanışmaya davet ediyorum. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Tüm annelerimi, ablalarımı, kardeşlerimi, arkadaşlarımı sevgi ile kucaklıyorum. Kadınlar bir olursa önlerinde hiçbir engel duramaz. Yeni bir dünya, yeni bir ülke bizim eserimiz olacak. Ve bunu ÇELİKTEN ZERAFETİMİZ ile yapacağız!

Sayın Genel Başkanımız Ali BABACAN’ ın dediği gibi;

‘Siyasetin kadınların yaklaşımına ihtiyacı var’

‘Kadınlar olmadan yeni bir siyasi kültür oluşturamayız’

“Kurulduğumuz günden beri ‘Siyaset sadece erkeklere bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir’ dedik. Lafta kalmadık, parti tüzüğümüzde belirlediğimiz parite hedefi ve %35 cinsiyet kotasıyla katılımcılığı güvence altına aldık. Çünkü siyasetin kadınlara ihtiyacı olduğu fikrinden hiçbir zaman ayrılmadık. Türkiye’yi en iyi şekilde yönetmenin yolunun, kadın-erkek bir arada olmaktan geçtiğini biliyoruz. Karar verici mekanizmalarda çeşitliliğin artmasının, verimliliği ve kararların başarısını artırdığını da biliyoruz. Kadınlar, siyasetin kurucu unsuru haline gelmeden yeni bir siyasi kültür oluşturamayacağımızı da biliyoruz.”

‘Uzlaşmacı bir siyasal kültürü yerleştirmeliyiz’

“Siyasetin; kadınların empati kurma yeteneği ile nezaket diline, çatışmayı değil müzakere ve uzlaşmayı önceleyen yaklaşımına her zamankinden daha fazla ihtiyacının olduğu bir dönemden geçiyoruz. Demokrasinin kurumsallaşması için öncelikle uzlaşmacı bir siyasal kültürü yerleştirmemiz gerekiyor. Şiddetten ve baskıdan kurtulmak için demokrat bir kültür oluşturmak gerekiyor. Bu hedeflerimizi, önce DEVA Partisi içinde sonra da ülke yönetiminde kadın-erkek yan yana çalışacağımıza, başaracağımıza inanıyorum.”

Etiketler

mustafakemalpasagzt