80 SAATLİK MUCİZE KURTULUŞUN MUSTAFAKEMALPAŞA’LI KAHRAMANLARI

Türkiye yasa boğan yüz yılın felaketinde tam 80 saat sonra gelen mucize kurtuluşa Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Ekibi (MPAK) eşlik etti. Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde ve 10 ilde büyük yıkımlara yol açan deprem ’den yürek burkan görüntülerin yanı sıra, deprem bölgesinden yürekleri yumuşatan haberlerde gelmeye devam ediyor. Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Ekibi’den (MPAK) 80. Saatte sevindiren bir haber daha geldi. MPAK Gaziantep’in İslahiye ilçesinde orta yaşlı bir erkeğin daha enkaz altından sağ çıkarılmasına yardımcı oldu.

80 SAAT SONRA SAĞ ÇIKARILDI

Mustafakemalpaşa Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (MPAK) AFAD’ın yönlendirilmesi doğrultusunda Gaziantep’e destek için görevlendirildi. Gaziantep’e indikleri andan itibaren zamana karşı yarışan ekiplerin çalışmaları, CNN Türk kameralarına yansıdı.

MPAK ekiplerinin umut dolu haberini Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’’ Umutla bekleyiş sürüyor Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Ekibimiz Gaziantep’te … 80 saat sonra enkaz altında ki bir depremzedeye daha ulaşıldı… Dualarımız sizinle ’ ifadeleriyle duyurdu.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ‘’80. Saatte mucize haberler duymaya devam ediyoruz. Kalbim, ruhum ekiplerimiz orada. Ekiplerimizle irtibat halindeyiz ve onlarca mutlu haberi bizlere iletiyorlar. Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Ekibi (MPAK) aralıksız çalışmalarını sürdürüyorlar. Rabbim sizlerin yanında olsun. Allah yardımcınız olsun.’’ İfadelerini kullandı.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN