Ahmet Beygirci, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

Cumhur İttifakı Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

  Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Beygirci mesajında, “Miraç gecesinin bereketini ve güzelliğini ömrümüze yayalım. Bu mübarek gecenin, başta mazlum Filistin halkı olmak üzere tüm İslam aleminin kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim. Ülkemizin ve tüm İslam Âlemi’nin Miraç Kandili mübarek olsun” dedi.

Genç Başkan Adayı Beygirci, mesajında Miraç Kandili’ni idrak edecek olmanın huzur ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, “Peygamber Efendimiz’in (S.A.V), hiçbir kulun ulaşamayacağı manevi âlemlere ulaştığı ve her yıl Miraç Kandili olarak idrak ettiğimiz bu gecenin, insani değerlerin yükselişine vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Miraç Kandili’nin İslam âlemi için önemine işaret eden Ahmet Beygirci, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) miraç mucizesinin gerçekleştiği gecede müminlere namaz hediye edildi, namazımız miraç gecesinde farz kılındı. Bu gece Cenab-ı Allah, Hazreti Muhammed (S.A.V.)’e insanın yaşama hakkını, şeref ve haysiyetini korumayı, toplumun huzur ve güvenini sağlamayı amaçlayan on iki emir vahyetti. Miracın bir diğer hediyesi ise “Âmenerrasulü” diye başlayan Bakara suresinin son iki ayeti oldu. Bizler de Miraç Kandili’nin gündüzü ve gecesini bu şuurla dolu dolu geçirerek, Miraç gecesinin bereketini ve güzelliğini ömrümüze yayalım.” ifadelerini kullandı.

Miraç Kandili’nin feyzinden, bereketinden nasiplenerek edilen tüm duaların kabul olması temennisinde bulanan Beygirci mesajına şöyle devam etti: “Duamız odur ki; Miraç Kandili şehrimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara, güzelliklere ve berekete vesile olsun. İnsanlık olarak, hiçbir insanın, hiçbir canlının savaşlardan, doğal afetlerden, terörden zarar görmediği bir dünyada, kardeşçe, birlik, beraberlik içerisinde yaşamayı başaralım. Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerim olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam Âlemi’nin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum.”

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt