AKAR SPOR’DA YENİ DÖNEM

Mustafakemalpaşa’nın köklü spor kulüplerinden Akar Spor da beklenmedik bir gelişme yaşandı. Yeni sezonda Süper Amatör Küme de mücadele edecek olan sarı-lacivertli kulüpte Haziran-2021’de başkanlığa seçilen Mehmet Çalışkan, yönetim kurulu kararıyla bu görevini Sami Loyan’a devretti.

Geçtiğimiz sezon mücadele ettiği 1. Amatör Küme’yi şampiyon tamamlayarak bir üst lige yükselme başarısı gösteren Akar Spor da camiayı bütünleştirerek önemli başarılar kazanan Kulüp Başkanı Mehmet Çalışkan, 3 yıldır sürdürdüğü bu görevinden ayrıldı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

2021 yılından beri başkanlık görevinde bulunduğu kulübü, 12 yıl aranın ardından şampiyon unvanıyla 1. Amatör’e çıkaran, geçtiğimiz sezonda 64 yıllık tarihinde ilk kez Süper Amatör Küme’ye yükselmesine öncülük eden Çalışkan’ın aldığı ayrılık kararı sonrası sarı-lacivertli kulübün başkanlığına Sami Loyan geldi. Öte yandan 3 sezondur Akar Spor’u çalıştıran Teknik Direktör Mehmet Yavuz ile de karşılıklı olarak yollar ayrıldı. İlk göreve geldikleri andan itibaren yaptıkları planlama içinde hareket ettiklerini, Mustafakemalpaşa’da sporun gelişimi için akademik kariyere sahip kişilerin bu görevleri üstlenmesi gerektiğine vurgu yapan Çalışkan, Akarspor’a her anlamda destek olmaya devam edeceğini belirtti.

KULÜBE DESTEĞİMİZ SÜRECEK’

Mehmet Çalışkan yaptığı açıklamada; “Akarspor’a hizmet etmek benim için bir onur, 3 yıllık süre içinde 63 yıllık tarihe sahip olan takımımızı Süper Amatör’e çıkardık. İlk göreve geldiğimiz gün bir yol haritası çizdik. Zaman içinde bu planın içinde yer alan birçok şeyi hayata geçirdik. Bunlardan biride sporun gelişimi için akademik kariyere sahip bu işin eğitimi almış kişilerle devam etmekti. Bu yüzden görevi Sami Loyan’a devrediyorum. Bizler ilk toplantımızda sporun çocuklar üzerindeki etkisini konuşmuş ve bu yönde ne yapabilir diye fikir alışverişinde bulunmuştuk. Bundan sonraki süreçte takımı mevcut yerinde tutarak alttan gelecek oyuncular ile daha üst liglere çıkmak için uğraş vereceğiz. Yaptığımız planlama kapsamında önümüzdeki günlerde hayata geçireceğimiz projede bunun ilk adımı olacak” ifadelerini kullandı.

MEHMET YAVUZ’A AYRI TEŞEKKÜR

Akarspor’u 2. Amatör Küme’den alarak bir yıllık süre içinde Süper Amatör Küme’ye taşıyan Mehmet Yavuz’a da ayrı bir parantez açan Çalışkan; “Akarspor için Mehmet Yavuz büyük bir şans oldu. Büyüdüğü, futbol oynadığı takımı tarihinde ilk kez süper amatör kümeye taşıdı. İlk gün ne konuştuk ise onların hayata geçmesi için bir virgül koyuyoruz. Ben hocamızın da işleri el verdiği sürece Akarspor’a destek olmaya devam edeceğini düşünüyorum, kendisine emekleri için çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

AKAR’DA ‘LOYAN’ DÖNEMİ

Akarspor’un yeni Başkanı Sami Loyan ise yeni bir döneme adım attıklarını söyledi.

Loyan; “Öncelikle başkanımıza emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Akarspor’u buralara taşıyan Teknik Direktörümüz Mehmet Yavuz’a, oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum. Birlikte olduğumuz süre içinde çok emek verdiler. Bu liglerde başarı elde etmek için çok daha özverili olmak gerekiyor, biz bunu ortaya koyduk ve başardık. Şimdi yeni bir döneme başlıyoruz, ilçemiz ve takımımız için hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt