Altılı Masa’nın Ortak Aday Açıklaması

Altılı Masa toplantı sonrası ortak açıklamada bulunan altı lider, “Millet İttifakı olarak, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımızı belirlemiş bulunmaktayız.

Siyasi Partiler arasındaki ittifaklar ve seçim stratejileri her zaman gündemde önemli bir yer tutuyor. Bu kapsamda, Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi parti lideri, 28. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ortak bir Cumhurbaşkanı adayı ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa vardıklarını açıkladılar. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

CUMHURBAŞKANI ADAYI BELLİ OLDU

Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, “Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz.” denildi.

Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz dediler.

Altılı masanın açıklaması, Türkiye’de yaklaşan seçimler öncesinde önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) ittifakına karşı oluşturulmuştu.

Seçimlerin yapılacağı 2023 yılına kadar Türkiye’de siyasi atmosferde çok sayıda değişiklik olabileceği göz önüne alındığında, Millet İttifakı’nın ortak açıklaması seçim stratejilerinde önemli bir dönüm noktası olarak görülebilir. Ayrıca, bu açıklama, siyasi partiler arasındaki işbirliği ve diyalogun arttığı bir dönemde geldiği için de umut verici olarak değerlendirilebilir.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt