BEYKAYDER ŞUBESİ AÇILDI

Bursa Ertuğrulgazi Karakeçili Yörük ve Türkmen Derneği (BEYKAYDER) Mustafakemalpaşa Şubesi faaliyete başladı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Balıkesir Caddesi’ndeki dernek binasının açılışı geniş bir katılımla gerçekleştirilirken Şube Başkanı Orhan Borazan, kökleri yüzlerce yıl geriye giden kadim bir kültürün temsilcilerini olduklarını ifade etti.

Bursa Ertuğrulgazi Karakeçili Yörük ve Türkmen Derneği (BEYKAYDER) Mustafakemalpaşa Şubesi, Balıkesir Caddesi üzerindeki Uzun Pasaj Kat 1’de faaliyetlerine başladı.

Siyasi parti ve STK temsilcilerinin yoğun katılım gösterdiği açılış öncesi İstiklal Marşı okunarak saygı duruşunda bulunuldu. Deprem felaketinde vefat eden vatandaşlar için Kuran-ı Kerim tilavetinin yapıldığı açışta dualar edildi.

GELENEKLERİMİZİ BİRLİKTE YAŞATACAĞIZ’

BEYKAYDER Şube Başkanı Orhan Borazan yaptığı konuşmada; “Dernek açılışımıza katılan tüm siyasi partilere, STK’lara, muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim. Amacımız, ilçemizin merkez ve kırsal mahallelerinde yaşayan Yörük ve Türkmen kardeşlerimizi tek çatı altında buluşturmaktır. Geçmişten bugüne yaşatmaya çalıştığımız geleneklerimizi, Bursa ve Mustafakemalpaşa’mızı temsil noktasında her platformda en iyi bir şekilde tanıtacağız” dedi.

Açılışa katılan davetlilerde yaptıkları konuşmalarda, BEYKAYDER’e faaliyetlerinde başarılar diledi.

BEYKAYDER YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Orhan Borazan başkanlığındaki dernek şubesinin yönetimi; Hüseyin Tosun, Yılmaz Sarı, Şaban Aydın, İsmail Atabey, İbrahim Akbulut, Sedat Altıntaş, Önder Kaya, İbrahim Yılmaz, Şerafettin Kaldemir, Mustafa Borazan, Mehmet Demir, Özkan Doğan, Muhammet Borazan, Rafet Karaca, İbrahim Aslan, Mehmet Ulu ve Asım Aydoğan’dan oluştu.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt