Bursa ‘Goblen’ Tekniğiyle Tablolaştı

Şehrin Güzellikleri İlmek İlmek İşlendi Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK) tarafından düzenlenen Goblen Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Sosyal Belediyecilik alanında örnek çalışmalara imza atan Osmangazi Belediyesi’nin OSMEK kursları kapsamında düzenlediği Goblen Yarışması, şehre yeni bir soluk getirdi. Bursa’nın güzelliklerinin tablolara ilmek ilmek işlendiği yarışmanın ödül töreni, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde gerçekleşti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Demir ve Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Köse’nin katıldığı törene vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

“GOBLEN BÜYÜK USTALIK GEREKTİRİR”

Ödül töreninde konuşma yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, OSMEK kursları ile önemli çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 20 farklı merkez ve 83 branşta toplam 750 kursiyere ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Hemşehrilerimize yeni hobiler kazandırarak, iş olanaklarını arttırıyoruz. Ayrıca unutulmaya yüz tutmuş sanatları burada ortaya çıkarıyoruz. Bugün de şehrimize yeni soluk getirdiğimiz ‘Goblen’ yarışması ile Bursa’nın tarihi ve kültürel zenginliği ilmek ilmek tablolaştı. Goblen, ciddi anlamda büyük ustalık gerektiriyor. Bu anlamda; bakış açılarıyla ve yorumlarıyla yarışmaya katılarak Bursa’mızı eserleriyle ölümsüzleştiren hemşehrilerimiz ile jüri üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“OSMANGAZİ BELEDİYECİLİKTE EN ÖNEMLİ TEMSİLCİMİZDİR”

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel de, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde Türkiye üretiyor. Kadınlarımız; siyaset, ekonomi ve sanat gibi birçok alanda başarıdan başarıya koşuyor. Osmangazi Belediyesi, belediyecilikte en önemli temsilcimizdir. Kadınlarımızın üretimine katkı sağlayan, onları yalnız bırakmayarak kurs kapıları açan başkanımızı tebrik ediyorum. Yarışmaya katılım gösteren herkesi kutluyorum” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Demir ile Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Köse ise Bursa’nın sanatsal ve tarihi güzelliklerine sahip çıkan Başkan Dündar’a teşekkür etti.

YARIŞMANIN BİRİNCİSİ “BEYAZ CENNET”

Konuşmaların ardından Bursa’nın simgesi olan Karagöz ve Hacivat ile Halk Dansları gösterileri, ilgiyle izlendi. Yarışmada ‘Beyaz Cennet’ rumuzuyla Hülya Baytak birinci olurken, ikincilik ödülü ‘Sümbüllü Bahçem’ rumuzuyla Ebru Aydoğdu’ya, üçüncülük ödülü ise ‘Yeşil Türbem’ rumuzuyla Nesrin Tuna’ya verildi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel’in çeşitli hediyeler takdim ettiği ödül töreni, sergi açılışıyla sona erdi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt