ÇOCUKLAR ‘ORTAK EVİMİZ DÜNYA’YI TANIDI

Mustafakemalpaşa TEMA Vakfı temsilciliği tarafından yürütülen ‘Evimiz Dünya’ projesi, Mevlana İlkokulu’nda öğrencilere tanıtıldı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

TEMA Vakfı Mustafakemalpaşa Sorumlusu Rasim Balaban ve Yüzbaşı Sabribey Mahalle Sorumlusu Ezel Tuna’nın sunumunu yaptığı projede, çocukların evlerinde, sınıflarında ve günlük yaşamlarında uygulayabilecekleri sürdürülebilir yaşam becerileri ile ilgili farkındalık kazanmaları sağlandı. TEMA Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde, IKEA Türkiye desteği ile hayata geçirilen proje ile ilkokul seviyesindeki çocukların tasarruf davranışları afişler, kitaplar, eğitici materyaller ve eğlenceli oyunlarla desteklendi.

Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık ve Mevlana İlkokulu Okul Müdürü Yaşar Gökbayrak da katıldığı sunumun ardından öğrencilere, TEMA Vakfı tarafından gönderilen gözlem broşürü, ‘Evimiz Dünya’ posteri, ‘Ortak Evimiz Dünya Çocuk’ kitabı ve aile broşürü verildi.  Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık; “Ortak evimiz dünyayı korumak hepimizin görevi. Bu anlamda sorumluluklarımızın yerine getirilmesi gerekiyor” diyerek TEMA Vakfı sorumlularına teşekkür etti.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt