DEMİR’DEN ZEHİR ZEMBEREK İSTİFA

Mustafakemalpaşa’da İYİ Parti’nin 4,5 yıldır başında bulunan Tevfik Demir, başkanlık ve parti üyeliğinden istifa etti.

31 Mart yerel seçimlerine dikkat çeken Demir, gerek aday gerekse de meclis üyelerinin belirlenmesi sırasında ilçe başkanı ve yönetim kurulunun ‘yok hükmünde’ sayıldığını söylerken; “Partinin kuruluş amacı ve heyecanını yitirdiği ortadadır” sözleriyle istifasını açıkladı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

İYİ Parti Genel Başkanlığı’na Müsavat Dervişoğlu’nun seçilmesinin ardından Mustafakemalpaşa’daki ilk yaprak dökümü yaşandı.

İYİ Parti’de 2017 yılından bu yana sırasıyla ‘Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği’ ve bir dönem atama, 2 dönem de seçilerek partinin Mustafakemalpaşa İlçe Başkanlığı’nı yürüten Tevfik Demir, bu görevinin yanı sıra parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Demir; “İstifa etmeyi bir süredir düşünmekteydim, ancak partinin zarar görmemesi adına seçim süreci ve genel kongre sürecinin tamamlamasını beklemenin daha doğru olacağı inancıyla bu kararımı erteledim” dedi.

‘MUHALEFET GÖREVİMİZİ YAPTIK’

Siyasete ANAP döneminde 1991 yılında başladığını hatırlatan Demir; “ O günden bu yana siyasetin içindeyim. 25 Ekim 2017 yılında İyi Parti’de Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevine bulundum ve 16 Mayıs 2019’a kadar bu görevde yer aldım. 2019 yılında yerel seçimlerde Mustafakemalpaşa’da ‘Belediye Meclis Üyesi’ adayı oldum. Sonrasında İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanlığı’na atandım ve ardından da 2 dönem ‘seçilmiş ilçe başkanı’ olarak görev yaptım. İki dönemdir Mustafakemalpaşalıların ve delegasyonun güvenini aldım. 4,5 yıllık süreçte İYİ Parti İlçe Başkanı olarak muhalefet görevini ekibimle beraber layığı ile yaptığıma inanıyorum” dedi.

‘YOK HÜKMÜNDE SAYILDIK’

Ancak geldiğimiz noktada halkımızın gösterdiği yolda artık ‘kenara çekilme’ zamanın geldiğini gördüm” diye konuşan Tevfik Demir; “31 Mart yerel seçimleri öncesinde yaşananlar bana bu kararı almam gerektiğini gösterdi. Bu partiye böylesine özverili bir şekilde hizmet etmemize rağmen, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde gerek aday belirleme, gerekse meclis üyelerinin belirlenmesi sırasında ilçe başkanı ve yönetim kurulunun ‘yok hükmünde’ sayılması bizleri son derece üzmüştür. O gün istifa etmem gerekirken, partinin seçim üstü zarar görmemesi adına bu kararımı seçim sonrasına erteledim. Seçim sonrası parti tarafından alınan karar ile gidilen genel kongre sürecinde ise bu kararımı bildirmenin etik olmayacağını düşünerek bugüne ertelemiş oldum” ifadelerini kullandı.

‘PARTİ KURULUŞ AMACINI KAYBETTİ’

Yerel seçim çalışmalarını tüm imkânsızlıklara, maddi ve manevi hiçbir desteğin olmamasına rağmen yürüttüklerini kaydeden Demir; “Bu süreci, ben ve yönetim kurulum elimizden geleni, hatta daha fazlasını yaparak sürdürdük. Ancak son bir yılda gerek üst düzey, gerekse il ve ilçe bazlarında partinin kan kaybı herkesin malumudur. Bu da 31 Mart yerel seçimlerine tüm Türkiye’de olduğu gibi Mustafakemalpaşa’da da sandığa yansıdı.  Bu zaten, maalesef ki hem bizim hem de tüm vatandaşlarımızın beklediği bir sonuçtu. Partinin kuruluş amacı ve heyecanını yitirdiği ortadadır. Buna rağmen ortada bir başarısızlıktan söz edilecekse biz bunu göğüslemeye hazırız. Bu nedenle de Kurucu İl Yönetim Kurulu olarak göreve başladığım İYİ Parti’den Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı olarak istifa ediyorum. Mustafakemalpaşalı hemşehrilerime şahsım ve teşkilatım adına bizlere verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum. Birlikte çalıştığım mesai arkadaşlarıma benden yana varsa eğer hakkım helal olsun. Aynı şekilde onlardan da haklarını helal etmelerini istiyorum ve bekliyorum. Bundan böyle İlçemiz için hangi platformda olursa olsun hizmet etmeye devam edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt