EBRU VE KAT’I ‘DERUN’ SERGİDE BULUŞTU

Mustafakemalpaşa’da Derun Sanat Atölyesi ev sahipliğinde açılan ‘Ebru ve Kat’ı Sanatı Sergisi’nde geleneksel sanatlar eğitimi alan kursiyerler, ilk sergisini açtı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Ziraat Bankası yanındaki atölyede gerçekleştirilen sergi açılışına Belediye Başkanı Şükrü Erdem, 2009-2019 Dönemi Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Göllü, Mustafakemalpaşaspor’un eski başkanlarından Halim Gürvardar, Derun Sanat Atölyesi sahibi ve ebru sanatı ustası Necibe Kurtulan ile birlikte Bekir Özsu, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Necibe Kurtulan ve öğrencileri tarafından izlenime açılan sergide, 5 kursiyerin 6 aydır aldıkları ebru ve kat’ı eğitimleri sonucu ortaya çıkan 60 eserine yer verildi. Geleneksel süsleme sanatlarının başında gelen, kâğıt ve deri oymacılığı olarak bilinen kat’ının yanı sıra çeşitli motiflerle bezeli ebru desenli eserler, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergiyi gezen Belediye Başkanı Şükrü Erdem, Türk medeniyetinin zengin kültürel birikimini örneklerle yansıtan eser sahiplerini tebrik etti. Ebru ve Kat’ı Sanatı Sergisi, 14 Haziran Perşembe gününe kadar akşamları da dahil olmak üzere ziyaret edilebilecek.

Etiketler

mustafakemalpasagzt