ERDEM, BAŞKANLIĞI DEVRALDI

Mustafakemalpaşa’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrası %49.38’lik oy oranıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Belediye Başkanı seçilen Şükrü Erdem, mazbatasını almasının ardından devir-teslim töreniyle yeni görevine başladı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de katıldığı devir-teslim töreninde belediye hizmet binasında çiçeklerle karşılanan Erdem, personelle selamlaştı.

CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, CHP Mustafakemalpaşa Başkanı Gökhan Demir, belediye meclis üyeleri ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen törende Şükrü Erdem, selefi 2019- 2024 dönemi AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Kanar’dan görevi devraldı.

 

SEÇİM SÜRECİNDE BİRBİRİMİZİ KIRMADIK’

Törende yaptığı konuşmada CHP’yi kastederek, seçimlerde taban tabana zıt görüşlere sahip bir parti ile mücadele ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini söyleyen Mehmet Kanar, Şükrü Erdem’e Mustafakemalpaşa Belediyesi’ni yüzünün akıyla teslim ettiğini belirtti. Kanar; “Seçim sürecinde CHP’nin Mustafakemalpaşa’da yeni başkanı olan Gökhan Demir’in son derece olumlu, ılımlı ve birliktelik içerisinde davranması, belediye başkanımızın da hitaplarında ne Cumhurbaşkanımıza ne partimize ne de bizlere en ufak bir kötü laflarının olmaması nedeniyle burada olma gereği duydum. Bu tür devir teslim törenlerinde farklı partiler normalde bir arada olmaz, ancak bu olumlu hava benim burada olmamı sağladı. İnşallah bu ılımlı hava devam eder ve biz hepimiz Mustafakemalpaşa için çalışmaya devam ederiz. Başkanımızın ve meclis üyelerimizin yanındayız” dedi.

GÖNÜL BİRLİĞİ İÇİNDE HİZMET EDECEĞİZ’

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem ise konuşmasında; “Başkan her ne kadar fikirlerimiz ters diyorsa da biz yan yanayız, çünkü dükkân komşusuyuz. Her zaman kendisine ‘kardeşim’ diye hitap ettim. Seçim öncesi de seçim sonrası da hiçbir zaman birbirimize karşı kırıcı olmadık. Bu bizim gönlümüzün zenginliği, devlet adamlığı karakterinin getirdiği bir harekettir. Biz de kendisiyle gurur duyduk, hizmetler verdi, ilçemizi en iyi şekilde temsil etti. Bu zorlu süreçte  gemiyi en zor şartlarda limana yerleştirdi ve bize teslim etti. Biz de inşallah sizlerin desteğiyle omuz omuza gönül birliği içerisinde bu hizmeti devam ettireceğiz. Allah bizleri utandırmasın” ifadelerini kullandı.

Törenin ardından Belediye Başkanı Şükrü Erdem, vatandaşların tebriklerini kabul etti.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt