ERDEM’E ‘ZAFER’ ÖNERİSİ

Haziran ayında kongresini yaparak yeni yönetimini oluşturan Zafer Partisi Mustafakemalpaşa Teşkilatı, ilk ziyaretini Belediye Başkanı Şükrü Erdem’e gerçekleştirdi.

Zafer Partisi Teşkilatını makamında misafir eden Başkan Erdem,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Zafer Partisi Teşkilatı Başkanı Göksel Şenkuyumcu, Erdem’i kutlayarak Mustafakemalpaşa’nın sosyal ve toplumsal hayatına katkı sağlayacak altı projelik dosyayı değerlendirilmek üzere teslim etti. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa için hazırladıkları öncelikler listesini Başkan Erdem’e sunan ve çalışmalarında başarılar dileyen Teşkilat Başkanı Göksel Şenkuyumcu; “Gücümüz her şeye yeter, biz Mustafakemalpaşa’yız. Yeter ki istensin” dedi. Başkan Erdem’in ilgisine sunulan dosyaya ilişkin açıklamalarda bulunan Şenkuyumcu, öncelikler listesinin ekolojik kreş projesi, yaşlı ve çocuk bakımına yönelik eğitim ve sertifikalandırma yapılması, Mustafakemalpaşa Tiyatro Kulübü kurulması, bebek emzirme yerleri kurulması, sığınmacılara verilen yardımların kesilmesi ve otobüs-minibüs terminalinin ana yol seviyesine çıkarılmasını içerdiğini söyledi.

EKOLOJİK KREŞE ÖNCELİK VERİLEBİLİR’

Göksel Şenkuyumcu; “Daha önce de ifade ettiğimiz gibi biz projelerimizi kendimize saklamıyor, bir an önce hayata geçmesini arzu ediyoruz. Bizim için kimin yaptığı değil, ne yapıldığı önemlidir. İlçemizle ilgili olarak aktardığımız ve teklif ettiğimiz projelerimizden en önem verdiğimiz projemiz ‘Ekolojik Kreş’ projesidir. Bu proje ülkemizin ve ilçemizin geleceği için önemli bir projedir. Malumunuz bir ülke iyi eğitilmiş insanların elinde yükselir. Biz projemiz için en uygun yerin de başlanılan ancak, hâlihazırda atıl durumdaki Millet Bahçesi alanının uygun olacağını değerlendirmekteyiz. Projemiz kapsamlı ve ülkemizde örnek teşkil edecek nitelikte bir projedir. Projemizde; kütük evlerden yapılmış kapalı alanlar, çeşitli ağaçların, bitkilerin olduğu, çocukların çapalama ekim-dikim yapabildiği, tavuğundan koyununa, kedisinden güvercinine kadar hayvanların olduğu bir ‘Ekolojik Kreş’ hayal ediyoruz” ifadelerini kullandı.

PROJEDEN HERKES MEMNUN OLACAKTIR’

Mustafakemalpaşa’nın çocukları için bu projenin hayata geçirilebileceğini kaydeden Şenkuyumcu; “Bu kreşte yavrularımıza trafik eğitimi verilmesini, adab-ı muaşeret kuralları eğitimi, iletişim yeteneklerinin geliştirilmesi gibi çocuklarımızın yarınlara donanımlı birer birey olarak hazırlanmasını arzu ediyoruz. Çocuklarımız burada ağaç dikecek, hayvanları ve bitkileri tanıyacak ve doğa ile daha barışık bireyler olarak yetişecektir. Malumunuz testiye ne doldurursanız dışına o sızar. Biz çocuklarımızın daha en küçükten bilimle, hayvan ve doğa sevgisiyle yoğrularak, bilgili ve örnek vatandaşlar olarak yetiştirilmesini arzu ediyoruz.  Böyle bir kreşten başta çalışan annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin memnun olacağını ve bu projemizi destekleyeceklerini umut ediyoruz. Bundan sonra da ilçemize olumlu katkı sağlayacağını düşündüğümüz projelerimizi hem yetkililerle hem de halkımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki, ilçemiz böyle bir projeyi hayata geçirebilecek bir güçtedir. Böylesi bir proje için yapılacak harcamaya ilçemiz sevdalısı iş adamlarımızın da, hatta halkımızın da maddi katkı sağlayacağını ve el birliği ile kışa sürede hayata geçirilebileceğini değerlendirmekteyiz. Gücümüz her şeye yeter, biz Mustafakemalpaşa’yız. Yeter ki istensin” dedi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt