EVE MERMİ İSABET ETTİ

Mustafakemalpaşa’da kimliği belirsiz kişilerce ateşlenen silahtan çıkan mermi, bir evin camını kırdı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Edinilen bilgiye göre olay, 5 Nisan tarihinde sabah saat 05.00 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. 14 Eylül Bulvarı Sarı Sokak girişi üzerindeki 5 katlı bir apartmanın 10. dairesinde yaşayan 85 yaşındaki Kezban Aydın, sabah kalktığında mutfak camının kırık olduğunu gördü.

Etrafa göz gezdiren yaşlı kadın, cam arasındaki mermiyi görünce durumu emekli polis olan oğlu Halil İbrahim Aydın’a anlattı. Yalnız yaşayan annesinin ikametine gelen oğul Aydın, kimin ateşlediği bilinmeyen silahtan çıkan yorgun mermi çekirdeğinin eve isabet ettiğini ve mutfaktaki ilk camı delerek ikinci bir camın arasına düştüğünü tespit etti.

‘ŞUURSUZLUK BİR CANA MAL OLABİLİRDİ’

Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilen olayın ardından Olay Yeri ekipleri evde incelemeler yaptı.

Olayla ilgili tahkikat sürerken Halil İbrahim Aydın; “Şuursuzca ateşlenen silahtan çıkan mermi az kalsın bir can daha alıyordu. Bu mermi annemin veya herhangi bir vatandaşımız canına mal olabilirdi. Artık silahlı sevinçten vazgeçmeliyiz. Halkımızın biraz daha bilinçli ve sorumlulukla hareket etmesini istiyoruz. Alacakları bir dakikalık keyfin, birilerinin canına mal olabileceğini düşünmelerini istiyoruz. Bu sorumsuzluğu yapan şahısların yakalanması ve gece geç saatlere kadar silah sıkan vurdumduymazların yakalanarak cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt