EYGÖNÜL ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Mustafakemalpaşa’da 2020 yılından beri faaliyet gösteren Eğitim ve Yardım Gönüllüleri Derneği (EYGÖNÜL), Kurban Bayramı coşkusunu çocuklarla paylaştı. Dernek gönüllüleri bayram öncesi 440 çocuğa oyuncak hediye etti. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa’da muhtaç kişi ve ailelere yardım etmek, başarılı veya ihtiyaç sahibi çocuklara, öğrencilere ve ailelerine karşılıksız olarak nakdi veya ayni yardımlarda bulunmak amacı ile kurulan Eğitim ve Yardım Gönüllüleri Derneği (EYGÖNÜL), Kurban Bayramı’nda çocukların yüzlerini güldürdü.

EYGÖNÜL Derneği Başkanı İsmail Aguş, gönüllülerin katkılarıyla 440 çocuğa oyuncak hediye edildiğini açıkladı. Aguş; “Bugüne kadar birçok bayramda özellikle ihtiyaç sahibi çocuklara ve gençlere bayramlık giysi hediye ettik. Okul açılışları öncesinde ise okul üniformaları ve kırtasiye yardımlarında bulunduk. Bu bayramda ise daha çok 4-11 yaş arasındaki çocukları mutlu etmek istedik ve 440 adet oyuncak satın alıp çocuklarımıza hediye etmeye ettik. Bu oyuncaklar çocuklarımıza hem bayram hem de karne hediyesi oldu. Hediyelerini aldıklarındaki mutluluklarını görünce bizler de çok mutlu oluyoruz. Unutmayalım ki çocuklar geleceğimizdir ve çocuklar gülerse dünya güler.  Bu faaliyetimizde bizlere destek olan derneğimiz üyelerine, bağışçılarına ve mahalle muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. Dernek yetkililerinden alınan bilgiye göre, bayram öncesi başlayan oyuncak dağıtımı bayram sonrasında da devam edecek.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt