Fındıktan Kazandılar Toplu Halde Umreye Gittiler

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde vatandaşlar toplu halde umreye gitti. Alınan bilgiye göre, bu yıl 60 ton fındık üretimi yaparak satan köylüler, kazandıkları ara ile köyden toplu halde umreye gitti.

Mustafakemalpaşa İlçesi’nde fındık üretmeyi başaran Kurşunlu köyü sakinleri bu yıl fındıkları iyi para edince toplu halde umreye gitti. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Bursa’da fındık üretimi kazandırdı

Köyün ileri gelenlerinin 1990 yılında Karadeniz bölgesine yaptığı ziyarette gördükleri fındık bahçelerini köylerinde üretmeyi başaran köylüler, bu yıl 60 ton fındık üretimi yaptı. Bu yıl fındıklarını 45 liradan satan köylüler fındıktan iyi para kazanınca hem ibadet hem de şükür duası yapmak için toplu halde umreye gitti. İlk kafile 15 kişi kutsal topraklara giderken, ikinci kafilede ise 30 kişi gitti.

Bursa’da toplu halde umreye gittiler

Bu yıl bereketli bir sezon geçirdiklerini ifade eden Kurşunlu köyü Muhtarı Bilal Bayırlı, “Köy olarak Bursa’da fındık üretmeyi başardık. Bu yıl 60 ton fındık hasadı yaptık. Fındıkları kilosunu 45 liradan sattık. Köy olarak 45 kişi umreye gitti. 100 kişi de hac kurasına yazıldı. İnşallah önümüzdeki sezon da bereketli geçer” dedi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt