GELECEĞE TÜTÜN TARLASI DEĞİL, OKSİJEN BIRAK’

Mustafakemalpaşa’da ‘9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’ etkinlikleri kapsamında, tütün ve tütün mamullerinin zararları anlatıldı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa Sağlık Müdürlüğü, Sağlıklı Hayat Merkezi ve Orman İşletmesi Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan programda, tütün ürünleri tüketiminin ve tütün dumanına maruz kalmanın yol açtığı zararlı etkilerinin önlenmesi amacıyla farkındalık sağlandı. Sağlıklı Hayat Merkezi Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Tuğçe Er, küresel tütün salgınını önlemek amacıyla yapılan çalışmalar bağlamında  her yıl 9 Şubat gününün, Dünya Sigarayı Bırakma Günü olarak kutlandığını belirterek, sigaranın insan sağlığına ilişkin zararları hakkında bilgiler verdi.

Mustafakemalpaşa Sağlıklı Hayat Merkezi’nde açılan stantta ise Sosyal Hizmet Uzmanı Burcu Demirkaynak, Hemşire Fatma Engin ve Sibel Doğan Dalkılıç tarafından merkeze gelen vatandaşlara sigaranın zararlarına yönelik bilgilendirme yapılarak, broşür dağıtıldı.

Etkinlikler kapsamında son olarak, merkez bahçesine ‘tütün tarlası değil, oksijen salan ormanlar bırak’ temasıyla fidan dikme etkinliği yapıldı.

Etiketler

mustafakemalpasagzt