GENÇ KARATECİ, BALKAN ŞAMPİYONLUĞU’NA KİLİTLENDİ

Denizli’de kazandığı Türkiye Karate Şampiyonluğu ile başarısını uluslararası arenaya taşıyan Mustafakemalpaşa spor Belediye Karate Takımı sporcusu Yiğit Elma, Balkan Şampiyonası için Karadağ’a hareket etti.

Genç sporcu, 5 gün sürecek zorlu tatami mücadelesinde hem Balkan Şampiyonluğu’na hem de Tolga Macar’ın uzun zamandır kırılamayan rekorlarını kırmaya kilitlendi.

Mustafakemalpaşa spor Belediye Karate Takımı’nın yıldız sporcusu Yiğit Elma, Balkan Karate Şampiyonası’na katılmak üzere Karadağ’a gitti.

Ulusal karate turnuvalarında bu güne kadar birçok madalya kazanan, son olarak Denizli’de 159 kulüpten 3.400 sporcunun katılımıyla düzenlenen Türkiye Çocuklar Karate Şampiyonası’nda yıldızlar 55 kg’da Türkiye Şampiyonu olarak Mustafakemalpaşa’yı gururlandıran genç sporcu, Balkan Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

Karadağ’ın Bar kentinde 24-29 Mayıs tarihleri arası yapılacak şampiyonada Türkiye’yi temsil edecek olan Yiğit Elma, verdiği mesajda başarı hedeflediğini söyledi. 16 yaşındaki karateci; “Balkanlar’da olduğum ve ilçemizi temsil edeceğim için çok mutluyum. Avrupa ve Dünya şampiyonları için hedeflerimi büyük tutuyorum.

Bu şampiyonada tecrübe kazanabilirsem benim için çok iyi olacak. Kulüp olarak Bursa’da bu zaman kadar Tolga Macar hocamızın kırılamayan rekorlarını kırmaya çalışacağız. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Kanar’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN