‘GERÇEKLER ORTAYA ÇIKACAKTIR’

Mustafakemalpaşa İYİ Parti Teşkilatı Başkanı Tevfik Demir, bir taksici esnafının belediye binasında darp edilmesi iddiasıylailgili basın açıklamasında bulundu.

Mustafakemalpaşa’nın böylesi bir olayla gündeme gelmesinden büyük üzüntü duyduğunu belirten Demir; “ Belediye Başkanı Mehmet Kanar, sosyal medyada yaptığı canlı yayınla yanlışın üzerine yanlışla gitmeyi tercih etmiştir” diyerek kendisine ve İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’na yönelik sözlerini kınadığını kaydetti. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Skandalın özünün kamuoyundan gizlenmeye çalışıldığını öne süren Tevfik Demir; “ Engin D.’nin şikâyetinden hangi sebeple vazgeçtiğini bilmiyoruz ama o da er ya da geç çıkacaktır ortaya! Bu skandal olayda vatandaşın Ahmet ya da Mehmet olması, suçlu veya suçsuz olması bizi hiç ilgilendirmiyor. Kendini kolluk kuvveti yerine koyarak, belediyede vatandaşa racon kesilmesini kınadık, bir kez daha şiddetle kınıyoruz!” dedi.

İYİ Parti’nin Engin D.’ye şikayetçi olması için vaatlerde bulunduğu iddialarını yalanlayarak Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a seslenen Demir; “ Şayet Engin D., ‘ne İYİ Parti, ne de bir başka kişi, bana herhangi bir vaatte bulunmadı, küçücük bir baskı yapmadı. Ben kendi hür irademle şikâyetçi oldum. Aileme zarar gemlememesi için de şikâyetimi geri çektim’ şeklinde açık ve net bir beyanı varsa, sen istifa edecek misin?” diye sordu.

Engin D.’nin şikâyetini geri çektiği dilekçesinin yasal olarak UYAP’a yüklenmeden Belediye Başkanı’nın eline geçtiğini öne süren Demir; “Eğer Engin D., ‘ben şikâyetimden ailem ve çocuklarım zarar görmesin diye vazgeçtim’ demişse, bunu da biz belgesiyle kanıtlarsak, sen istifa edecek misin? İYİ Parti senin hukuksuzluklarının sonuna kadar takipçisi olacak. Biz bunlara kanmıyoruz. Hangi vatandaşımızın canı yandıysa biz orada olmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt