GÖNÜLLER ‘AŞURE’DE BULUŞTU

Mustafakemalpaşa Otizm Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, aşure kazanları birlik için kaynadı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Muharrem ayı münasebetiyle gerçekleştirilen etkinlikte, birlik ve beraberlik örneği sergileyen otizmli çocuklar ve ailelerine Belediye Başkanı Mehmet Kanar, siyasiler ve eğitimcilerde destek verdi. Otizm Derneği Başkanı Selda Özel,  gönüllerin buluştuğu geleneksel aşure programının ailelere ve çocuklara moral olduğunu söyledi.

Hicri takvime göre yılın birinci ayı kabul edilen Muharrem ayı dolayısıyla Mustafakemalpaşa’da çeşitli programlar düzenleniyor. Bu programların başında da aşure dağıtımı gelirken, Mustafakemalpaşa Otizm Derneği de ikincisini düzenlediği etkinlikte vatandaşlara aşure ve lokma ikram etti.

Dernek yönetiminin el birliği ile hazırladığı ikrama, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, AK Parti Başkanı Murat Hallaçoğlu, MHP Başkanı Suat Buldu, HEM Müdürü Zafer Göllü, Mustafakemalpaşa Otizm Derneği, Bursa Otizm Derneği, Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği (BOBAYDER) ve Renk Otizm Derneği temsilcileri katıldı.

Mustafakemalpaşa Otizm Derneği Başkanı Selda Özel, bolluğun ve bereketin ayı olan Muharrem ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Dernek binası önündeki etkinliğe katılanlara teşekkür eden Özel, tüm vatandaşların Muharrem ayını tebrik etti.

Etiketler

mustafakemalpasagzt