Güreşçiler Çalı’da ter döktü

Mustafakemalpaşa Belediyesi Güreş Takımı, sezonu Nilüfer’de düzenlenen Çalı Güreşleri ile açtı.

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen 59. Geleneksel Çalı Güreşleri bu yıl rekor katılım ve büyük heyecana sahne oldu. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

72 başpehlivanın ter döktüğü güreşler büyük ilgi görürken, Mustafakemalpaşa Belediyesi güreşçileri de çeşitli boylarda er meydanına çıktı.

Eğitimci ve antrenör Recep Yenioğlu yaptığı açıklamada, güreş takımının pandemiden sonra sezona hazır olduğunu belirterek; “ Çalı Güreşleri ile birlikte sezonu açtık. Sporcularımız çeşitli boylarda bu güreşlere katılarak güzel bir deneyim kazandı. Çalı’da güreşçilerimiz ile birlikte Sadullah Tanrıkulu, İsmail Varol ve Ali Varol’da hakem olarak görev aldı. Yalıntaş Güreş Ağası Habib Karaca’da güreşleri yakından takip etti. Yaz mevsimi ile birlikte diğer organizasyonlarda da boy göstereceğiz. Artık sadece ata sporumuz yağlı güreşlerde değil minder güreşlerinde de iddialıyız. Okan Yavaş, Galip Demir ve Enes Kaya yönetimindeki takımımız daha iyi yerlere gelecek. Bu vesileyle güreşçilerimize her türlü imkânı tanıyan Belediye Başkanımız Mehmet Kanar, Başkan Yardımcılarımız Ercan Leblebici ve Ersin Ekici ile birlikte Belediye Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürümüz Hasan Atabey’e teşekkür ediyorum. El birliği ile Mustafakemalpaşa’mızı güreşte söz sahibi yapmak için çalışacağız” dedi.

OKULU BAŞPEHLİVAN

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen 59. Geleneksel Çalı Güreşleri finalinde, Orhan Okulu ve Ali Gürbüz karşılaştı. Normal sürede birbirlerine üstünlük sağlayamayan pehlivanlar, puanlamaya gitti. Büyük heyecan yaşanan anlarda rakibine üstünlük sağlayan Orhan Okulu, 59. Geleneksel Çalı Güreşleri’nin başpehlivanı oldu. Başaltı güreşlerinde ise finalde rakibi Enes Doğan’ı mağlup eden Yusuf Can Zeybek ipi göğüsleyen pehlivan oldu. Başpehlivan Orhan Okulu ile dereceye giren isimlere kupa ve madalyalarını Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve protokol üyeleri verdi. Güreşlerde gelecek yılın ağası da belirlendi. Gelecek yıl yapılacak olan organizasyonun ağası yine Hakan Söğünmez oldu.

Etiketler

mustafakemalpasagzt