Hatice Ataş Çanakkale Ümmetin Müdafasıdır Dedi.

Saadet Partisi Bursa il kadın kolları 18 Mart Çanakkale zaferinin 107.yıldönümü nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanında basın açıklaması yaptı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

İl Başkanı Hatice Ataş’ın yaptığı açıklamanın ardından günü anısına vatandaşlara üzüm hoşafı ikram edildi.

Ayrıca basın açıklaması sonrasında 18 Mart Çanakkale Zaferini konu alan resim sergisi açılarak Çanakkale Zaferi hatırlatıldı.

 

Basın açıklamasını yapan il başkanı Hatice Ataş “Bugün 18 Mart 2022 Çanakkale zaferini’nin 107 Yıldönümü.

Saadet Partisi Kadın Kolları olarak; bugün burada 107 yıl önce, hakk’ın batıla galip gelmesi için canlarını feda eden dedelerimizin, şehitlerimizin mücadelesini anlamak ve hissetmek için bir araya geldik” dedi.

Ataş, “Ecdadımız bundan tam 107 yıl önce islam toprakalarını emperyalistlere çiğnetmemek için Hakk’a yürüdü.

Ümmetin kutlu anaları on dördünde, on beşinde olan kuzucuklarını cepheye gönderdiler. Dünyanın en güçlü donanmaları Boğaz’dan geçmesin diye iki yüz elli bin delikanlı kendi canından geçti.

Ecdadımız Müslüman birliği ve dirliği için, islam’ın baş şehri İstanbul düşmesin diyerek, Mekke için, Medine için, Kudüs için, Şam için, Bağdat için, Diyarbakır için hakka yürüdüler.

Çanakkale’de Türk, Kürt, Arap, Boşnak, Arnavut tek vücut göğsümüzü siper ettik. Çünkü Çanakkale ümmetin  müdafasıdır. Çanakkale, islam kardeşliği ve İslam Birliği’nin zaferidir.

Birinci Dünya Savaşı neticesinde İstanbul işgal edilmiştir. Mekke, Medine, Kudüs emperyalizmin tasallutu altına girmiştir. Filistin topraklarında İsral’i kurma çalışmaları başlamıştır. Koca bir islam birliği 60 kadar parçaya bölünmüştür.

Bugün de bu topraklarda bulunan NATO üsleri, Füze kalkanı ve patriot rampaları şehit dedelerimizin kemiklerini sızlatmaktadır. Irkçı ve bölgeci yaklaşımlarla Çanakkale ruhunu anlamak mümkün değildir.

Biz ecdadımızla iftihar ettiğimiz kadar, ceddimizin de bizimle iftiharı için çalışmamız gerekiyor. Çanakkale geçilmezi dağa taşa yazmak yetmiyor. Boğaza yazdığımız Çanakkale geçilmez ile attığımız Çanakkale geçilmez manşetiyle, okuduğumuz Çanakkale geçilmez şiiriyle Çanakkale geçilmez olmuyor. Bir zafer günü de olsa, acı da olsa; Çanakkale’nin sinsice geçildiğini görmek ve bilmek gerekiyor.

Bugün 18 Mart 2022

Yedi düvel, bankalarla geçti Çanakkale’yi.

Yedi düvel, AB normlarıyla, AB Bakanlığı’yla geçti Çanakkale’yi.

Yedi düvel, Milli Eğitim müfredatlarıyla, boşanma rakamlarıyla, uyuşturucu kullanma yaşlarıyla geçti Çanakkale’yi.

Yedi düvel, milli piyango ile iddia ile spor toto ile geçti Çanakkale’yi,

Yedi düvel, tek tek özelleştirmelerle bütün tesislerimize, limanlarımıza, fabrikalarımıza, yer altı ve yer üstü zenginliklerimize  el koymak suretiyle geçti Çanakkale’yi.

Yedi düvel, futbol aşkıyla, fanatizimle, survivorlarla, ahlaksız televizyon dizileriyle, inancımızla,

Tarihimizle, millet olma benliğimizle savaşan programlarla geçti Çanakkale’yi. Yedi düvel, bize tarihimizi unutturarak, gündemimizden islam birliğini silerek geçti Çanakkale’yi.

Tankıyla, tüfeğiyle, amiral gemileriyle, zırhlılarıyla, çağın yenilmez denilen donanmasıyla Çanakkale boğazına gömülen yedi düvel, kuzu postuna bürünüp dostumuz kılığında aştı Çanakkale’yi.

Tek dişi kalmış garbın afakının sanal büyüsüne kapıldıkça, onlarla dost oldukça, onları taklit ettikçe, onlarla işbirliği yaptıkça geçildi Çanakkale.

Sinsice yürütülen yedi düvel stratejileriyle; kutuplaştırılarak, birbirimizden koparılarak Çanakkale geçildi.

Şimdi dünyanın yeniden Çanakkale zaferinin ruhuna ihtiyacı vardır. Şimdi dünyanın Milli Görüş ruhuna ihtiyacı vardır. Bir buçuk milyar islam aleminin ve yedi milyar dünya nüfusunun bu ruha ihtiyacı vardır.

Bütün bunlara rağmen Yayha çavuşların, Seyit onbaşıların ve Nene hatunların aşkı, inancı, azmi ve ruhu  devam etmektedir. Çanakkale’de ki ruh ne muhafazakardır ne de milliyetçidir. Çanakkale’de ki ruh Milli Görüş ruhudur.

Saadet Partisi Bursa İl Kadın Kolları olarak; YAŞANABİLİR TÜRKİYE’yi YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’yi  ve YENİ BİR DÜNYA’yı kuracağız. İşte o gün yeniden “Çanakkale Geçilmez olacak” dedi.

SAADET PARTİSİ KADIN KOLLARI İL BAŞKANI HATİCE ATAŞ

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt