Hiçbir kadının canı yanmasın…

CHP Bursa Kadın İl Kolları önderliğinde bugün Mustafakemalpaşa’da yürüyüş ve kadına şiddetin durması için basın açıklaması yapıldı. 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında yapılan açıklamalarda şöyle denildi; Ülkemizde son 21 günde işlenen 18 kadın cinayetinin hiçbir haklı yanı olamaz. Sayılarla açıklanmayacak ve bahanelere asla yer verilmeyecek bu konuşmanın başında sizlerden tek ricam konuşmam bitene kadar empati yapmanız. Nasıl mı? Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Giydiğiniz kıyafetle yargılanıp, cinsel obje olarak görüldüğünüz, hava karardıktan sonra attığınız her adımda daha dikkatli olmanız gerektiğini ailesi tarafından sevgisiz büyütülmüş adamların takıntıları yüzünden günlerinizin zehrolduğunu sesinizi çıkartmak istediğinizde yediğiniz tokatları ve en korkuncu katilinizi zamanında çok sevdiğinizi şöyle bir düşünün. Lütfen göz yaşlarınıza hakim olun ya da olmayın. Çünkü iktidarın önünü alamadığı ve almak için çabalamadığı bu durumu sanırım biz ancak göz yaşlarımızla temizleyebilirsiniz. Düşündünüz mü? Toplumun içinde kadının nasıl edildiği geldi mi gözlerinizin önüne? Dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir diye Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’i bir kez daha nasıl da anlayamadığımızı fark ettiniz mi? İşte tam olarak bu noktada görmemezlikten gelinmesine meclise her sunulduğunda iktidar vekilleri tarafından ret oyları alınmasına rağmen bir kez daha burada haykırıyoruz ki İstanbul Sözleşmesi yaşatır. Bu sözleşme kadına güçlü dayanak ve güvencedir.

Ben ezilmiş susturulmuş her kadının feryadı çığlığıyım. Kahkahası elinden alınmış hayat dolu bakışları sönmüş şiddet görmüş tüm kadınlarım. Yaşarken bulamadığı huzura canice katledilirken de kavuşamamış yaşam hakkı hiçe sayılmış kadınlarımızı rahmet ve saygı ile anıyoruz. Artık istiyoruz ki hükümet sesimizi duysun hiçbir kadının canı yanmasın.

Etiketler

mustafakemalpasagzt