İBN-İ SİNA’DA DİPLOMA COŞKUSU

Mustafakemalpaşa İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek/Uygulama Okulu’nun 2024 yılı mezunları diplomalarını aldı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

15 özel öğrencinin keplerini havaya fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadığı törende aileler gurur ve duygulu anlar yaşadı.

Mustafakemalpaşa’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak  özel öğrencilerin üretken birey olarak topluma entegre olması için eğitim çalışmalarını sürdüren İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek/Uygulama Okulu, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı mezunlarını verdi.

Özel Eğitim Meslek Okulu’nda okuyan 15 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi. Okul bahçesindeki diploma törenine Belediye Başkanı Şükrü Erdem, Belediye Başkan Yardımcısı Derya Deniz Kanar, Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık, U.Ü. MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Öz, Emniyet Müdürü Selahattin Şerbet, Jandarma Komutanı Ütgm. Emre Kavak, okul yönetimi ve veliler katıldı.

GELECEĞİN BAŞARISININ TEMELİ ATILDI’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Okul Müdürü Ahmet Dirsek,  mezunların başarılarına vurgu yaptı.

Öğrencilerin gelecekteki başarılarının temelini bu eğitimle attıklarını söyleyen Dirsek; “Her öğrencimizi eşit ve üst düzeyde eğitmek, mesleki bilgi ve becerileri geliştirmek, kimliğin en önemli unsuru olan kültür eğitimini vermek, olumlu davranış ilkesini benimsetmek, özgüven kazandırmak, sosyal hayatında bağımsız hareket eden bireyler yetiştirmek için varız” dedi.

Okul öğretmenleri adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşan Gülşah Çilli ise özel eğitimin önemine dikkat çekerek mezun öğrencilere yeni yaşamlarında başarılar diledi.

MEZUNİYET PASTASI KESİLDİ

Coşkulu törende mezun olan öğrencilere diplomaları protokol verdi. Özel Eğitim Meslek Okulu’ndan 8, Eğitim Uygulama Okulu’ndan 4 ve geçen senden mezun 3 öğrenci diplomalarını heyecanla alarak, mezuniyet pastası kesti. Mezunlar yeni hayatlarına adım atarken birbirlerine başarılar diledi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt