İMAM HATİPLİLER, ‘VAKTİ KUŞANIYOR’

Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL) öğrencileri, namazın Kur’an ve sünnet temelinde günlük hayata bakan yönleri ile bütüncül bir bakış açısıyla anlatmak amacıyla yürütülen ‘Vakti Kuşanmak’ projesi kapsamında Ramazan ayında da camilerde öncü görevler üstleniyor. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı protokolü gereğince, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından planlanan projenin yürütücüsü olan okulun  ortaokul ve lise kısmı öğrencileri, Cevizli, Hamzabey, Şeyh Müftü, Çırpan, Mevlana, Yeşil ve Tatbikat camilerinde yapılan sabah ve yatsı namazı buluşmaları ile namazın bireysel, sosyal ve toplumsal yönlerinin fark edilmesini sağlıyor. 5 yıldır devam eden ‘Vakti Kuşanmak’ projesi ile ayrıca öğrenciler, mukabele okurken, cuma ve teravih namazlarında imamlık ve müezzinlik yapıyor.

Mustafakemalpaşa Müftülüğü ve AİHL işbirliği ile 50 imam hatip öğrencisi, 2024 yılı Ramazan ayında da 20 farklı camide görev almayı sürdürüyor.  Manevi zenginliklerin desteklendiği projeye ilişkin vatandaşlar, genç hafızların ezberden mukabele okumalarından, cuma ve teravih namazı görevlerinde camide görmekten oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt