İŞBİRLİĞİ İÇİNDE HALKA HİZMET

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası yeni seçilen ve görevlerine devam eden mahalle muhtarlarıyla ilk toplantıyı gerçekleştirdi.

Yeni dönemin Mustafakemalpaşa’ya hayırlı olması temennisinde bulunan Kaymakam Altıntaş, muhtarların kamu görevlisi olarak devleti temsil ettiklerini unutmaması gerektiğini vurgularken, halka hizmet noktasında işbirliklerine her zaman açık olduklarının altını çizdi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

31 Mart yerel seçimlerinin ardından 131 mahallesi bulunan Mustafakemalpaşa’da göreve seçilen muhtarlar, İçişleri Bakanlığı’nın ilgili mevzuatı gereği kamu kurumlarının müdürleriyle toplantı yaptı.

Mustafakemalpaşa Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen tanışma, eğitim ve bilgilendirme toplantısına, Kaymakam Ahmet Altıntaş’ın yanı sıra kurum amirleri ve mahalle muhtarları katıldı.

‘MUHTARLARA SORUMLULUKLAR DÜŞÜYOR’

Toplantının açılışında konuşan Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dilerken, yeni dönemde kamu görevlisi sıfatıyla muhtarlara da önemli sorumluluklar düştüğünün altını çizdi. Kaymakam Altıntaş; “Yeni muhtarlarımıza ve mahallelerinde güven tazeleyerek yeniden göreve seçilen uç beylerimize başarılar diliyorum. Yeni hizmet döneminiz mahallelerimize hayırlı uğurlu olsun. İnanıyorum ki 5 yıl boyunca uyum içinde ve koordineli bir şekilde çalışarak halkımıza hizmet edeceğiz” ifadesini kullandı.

KANUN DIŞINA ÇIKMAYALIM’

Muhtarların, kamu görevlisi sıfatıyla devleti temsil ettiğini unutmamaları gerektiğini vurgulayan Kaymakam Altıntaş; “Her işimiz kanunlar çerçevesinde olmalı. Hepimizin ortak paydası halka hizmet etmek, bunun içinde işbirliği içinde çalışacağız.  Hangi konu veya hangi birim olursa olsun, tüm taleplerimizi, şikayetlerimizi ve önerilerimizi yazılı olarak bildirme gayretinde olalım, istişareye önem verelim. Tüm talepleriniz değerlendirilir ve çözüm noktasında çalışma başlatılır. Bu konuya özellikle dikkat etmenizi sizden istiyoruz” dedi.

BEKLENTİLER ANLATILDI

Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Cihat Can moderatörlüğünde devam eden toplantıda, kurum amirleri tarafından muhtarlara bilgilendirmede bulunuldu. Soru-cevap şeklinde tamamlanan muhtarlar buluşmasında mahallelerin sorunlarının yanı sıra başta güvenlik olmak üzere eğitim, sağlık ve sosyal ihtiyaçlar masaya yatırıldı.

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt