İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ KUTLANDI

Mustafakemalpaşa’da, İstiklal Marşı’nın TBMM tarafından ‘Milli Marş’ olarak kabulünün 103. yıldönümü etkinliklerle kutlanırken, bağımsızlık mısralarının sahibi ‘Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’da anıldı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında Mustafakemalpaşa Kültür Merkezi ve Spor Tesisleri’nde tören düzenlendi. İlkokullar arası resim yarışmaları ve ortaokullar arası afiş yarışmalarında dereceye giren eserlerin fuaye alanında sergilenmesinin ardından Sedat Karan Anadolu tarafından hazırlanan anma programının sunumuna geçildi.

Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkan Yardımcıları Erol Pektez ve Kadir Gökçe, Jandarma Komutanı Emre Kavak, Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık, Emniyet Müdürü Selahattin Şerbet, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcilerinin yanı sıra öğretmen ve öğrenciler katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Sedat Karan Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Hümeyra Kılıç’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra törende öğrencilerin şiir, marş ve tiyatro gösteriminden oluşan sunumu gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nda Mustafakemalpaşa birincisi olan İbrahim Önal Fen Lisesi öğrencisi Betül Artuç İstiklal Marşı’nı okudu. Resim, afiş, şiir, kompozisyon ve İstiklal Marşı’nı okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan ödüllerin takdimiyle program sona erdi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt