KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİ ÜYELERİ BELİRLENDİ

Genç iş insanı ve girişimcilerinden Nurdan Ülkü Tunç ve Halim Yavuz, TOBB çatısı altında faaliyetlerini sürdüren İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeliğine seçildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Asil Üyeliği seçimleri, Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası binasında yapıldı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Girişimcilik kültürünün gelişmesi ve özendirilmesine öncülük etmek amacıyla Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB bünyesinde 2007 yılında oluşturulan kurullarda, Mustafakemalpaşa’dan yeni dönemde görev alacak temsilciler, 19 Ekim’de yapılan seçimle belirlendi.

Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden oluşan kurul seçimlerde, TOBB Genç Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi asil üyeliğine Halim Yavuz, yedek üyeliğe Mustafa Dardağan, TOBB Kadın Girişimciler İl İcra Komitesi’nde ise asil üyeliğe Nurdan Ülkü Tunç, yedek üyeliğe de Ayça Güzelsoy seçildi.

Yavuz ve Tunç, yeni dönemdeki görevlerinde, girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek için çalışacak.

‘ODA’MIZ İTİCİ GÜÇ OLACAK’

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Uzkınay ise yaptığı açıklamada, TOBB İl İcra Kadın ve Genç Girişimciler Komitelerinin, girişimciliğin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla Türkiye genelinde odalar ve borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüttüğünü söyledi.

Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitelerine seçilen üyeleri tebrik eden Uzkınay; “Oda olarak, TOBB önderliğinde oluşumu sağlanan Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarının her zaman yanlarında itici güç olmaktayız. Girişimci kurullarımız her ilde dayanışma faaliyetleri düzenliyorlar, eğitim ve mentorluk hizmetleri veriyorlar. İstihdamının arttırılması için gece gündüz çalışan kurullar, başarılı genç ve kadın girişimcileri  rol model olarak öne çıkarıyor, gençlerimize örnek oluyor, onların da iş dünyası atılmalarını sağlıyorlar. Bizlerde yeni dönemde oda olarak Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları ile aktif olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edecek, birlikte projeler üretip, büyük organizasyonların ev sahipliğini hep beraber gerçekleştireceğiz. Bu düşüncelerle gerçekleştirdiğimiz seçimin hayırlı olmasını diliyor, yeni çalışma döneminde tüm girişimcilerimize başarılar temenni ediyorum” dedi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt