KAN BAĞIŞI’NDA SON 3 GÜN

Türk Kızılay Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Mustafa Eren, Adnan Menderes Meydanı’nda düzenlenen kan bağış kampanyasının 30 Eylül’de sona ereceğini söylerken; “Kan ertelenemez bir ihtiyaç” sözleriyle gönüllülere katılım çağrısı yaptı.

Türk Kızılay Şubesi’nin bu yıl 3’sünü gerçekleştirdiği kan bağış kampanyasında son güne yaklaşılıyor. 19-30 Eylül tarihleri arasındaki kampanyaya vatandaşların duyarlılığı artarken, Türk Kızılay Şube Başkanı Mustafa Eren’den hatırlatma geldi.

Kan stoklarının daima bir seviyenin üzerinde tutulması gerektiğini söyleyen Eren,  gerek olağan dönemlerde gerekse olağanüstü bir durumda hasta ve yaralıların kanla ilgili bir sorun yaşamaması için bu kampanyaların hayati önem taşıdığını vurguladı.

SON GÜN 30 EYLÜL

Duyarlı ve gönüllü vatandaşlara çağrıda bulunan Eren; “Süregelen rahatsızlıkları bulunanların ve acil oluşan vakaların tedavilerinde kan ihtiyacını karşılamak için bağışların artması çok önemli. Mustafakemalpaşa olarak her dönemde artan bir ilgi ile bu kampanyalarımızı yapıyoruz. Zira kan ertelenemez ve yerine başka bir şey konulamaz bir tedavi aracıdır. Bağışçılarımızdan bir kez daha kan stoklarının artması için iş birliği bekliyoruz. Vatandaşlarımızın kan bağışında daha fazla hassasiyet göstermeleri, bu stokları belirli bir seviyenin üzerinde tutmaya yardımcı olacaktır” dedi.

Mustafa Eren, ilk 9 gününde 560 ünite kan bağışının yapıldığı kampanyanın 30 Eylül tarihine kadar 11.00-18.00 saatleri arasında Adnan Menderes Meydanı’nda süreceğini sözlerine ekledi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN