KANAR, “YARALAR SARILANA KADAR BİRİZ, BERABERİZ”

Asrın felaketi olarak kabul edilen depremin ilk anlarından itibaren 7’den 77’ye seferber olan Mustafakemalpaşa’da uzun süredir ekipleri ile birlikte Hatay’da görev yapan Belediye Başkanı Mehmet Kanar, yaralar sarılana kadar desteklerinin artarak süreceğini söyledi.

Başkan Mehmet Kanar, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin talimatıyla görevlendirildiği Hatay Arsuz’dan döndü. Başkan Kanar, tüm imkânlarıyla yaralarına merhem olduğu Hatay’ı şu notlarıyla anlattı; Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

ARSUZ’U MUSTAFAKEMALPAŞA SEVGİSİYLE ISITTIK

‘’ Yerel Yönetimler Başkanımız Mehmet Özhaseki’nin talimatlıyla Hatay’ın Arsuz ilçesine görevlendirildiğim gibi ekiplerimizle birlikte yola çıktık. Depremin ilk gününden itibaren Yerel Destek ekibimiz önce Malatya ardından Hatay Arsuz, Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Ekibimiz ( MPAK) önce Gaziantep ardından Hatay Antakya’nın yaralarını sarmak için sahada Türkiye’miz için çalıştılar. Bizlerde yaralarını sarmak için Yerel Destek ekibimiz ile mahalle mahalle gezerek, Arsuz’u Mustafakemalpaşa sevgisiyle ısıttık.

Hala Sultan Aşevi personellerimiz ve gönüllü aşçılarımız ile birlikte iki öğün 3000 kişilik bol protein içerikli menüler ile sıcak yemek dağıtımlarını sağladık. Kültür İşleri Müdürlüğümüz kursiyerlerince deprem bölgesinde ki depremzede çocuklar için el emeği göz nuru bere, atkı yelek ve İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz ’ün atık malzemelerden hazırladıkları oyuncakları çocuklarımıza ulaştırdık. Her ailenin kalbine dokunup, tüm sevgimizle Arsuz halkını kucakladık. ’’ İfadelerine yer verdi.

 

SOYLU VE KANAR HATAY’DA MUHTARLAR İLE BULUŞTU

Başkan Kanar’ın Hatay ziyareti sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Arsuz muhtarları ile bir araya gelerek, Afet Koordinasyon ve Değerlendirme toplantısı gerçekleştirerek, Arsuz’un tüm eksiklerini detaylı bir şekilde not aldı. Arsuz’un son durumunu Soylu’ya aktaran Başkan Kanar, ‘’ Deprem bölgesinde ki yaralarımızı sarmak için toplandık. Her şey Türkiye’miz için notuyla sosyal medya üzerinden toplantıya dair görüntülerini paylaştı.

Depremin ilk gününden beri sahada olan Mustafakemalpaşa Belediyesi, 200 bin adet muhtelif gıda, 6 bin battaniye ve uyku seti, 400 bin adet su, 2 Ton Akaryakıt, 1000 erzak kolisi, 80 personel, 30 bin kıyafet, 600 adet elektrikli ısıtıcı, 105 koli tıbbi malzeme olmak üzere toplam 47 tır deprem bölgelerine gönderildi. Mayıs ayı sonuna kadar 20 kişilik aşevi personelleri ve gönüllü aşçılardan oluşan ekip ile iki öğün sıcak yemek yardımlarıyla Hatay’ın yaralarını sarmaya devam ediyor. Bir hafta boyunca Hatay Arsuz’un yaralarını sarmak için görevlendiren Başkan Kanar, ‘’ Arsuz’a kısa bir veda ettik, Ziyaretlerimizi sürdüreceğiz.’’ Dedi.

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt