KARADENİZLİLER’E YENİ BAŞKAN

Mustafakemalpaşa Karadeniz Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetiminde bayrak değişimi yaşanırken, derneğin 5 yıldır başkanlığını yürüten Hüseyin Lermi, görevini Mesut Baştan’a devretti.

 Mustafakemalpaşa da birçok sosyal ve kültürel faaliyetlerle Karadeniz kültürünün tanınması ve yaşatılması çalışmalarına öncülük eden Karadeniz Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Temmuz ayı ile birlikte kongreye gitti. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Derneğin olağan genel kurul toplantısı, 7 Temmuz Pazar günü Lalaşahin Mahallesi’ndeki dernek binasında yapıldı. 48 üyenin katılımıyla düzenlenen kongrenin divan başkanlığını Eşref Günaydın, üyeliklerini ise Bayram Balcı ve Ali Yılmaz yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından söz alan ve kongrede tekrar aday olmayan Karadeniz Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin Lermi, 2019 yılından beri yapılan çalışmaları anlatırken, derneğin sosyal sorumluluk bilincine, yardımlaşma ve dayanışma duygusuna güç kattığını söyledi.

Tek adaylı kongrede Mesut Baştan, Karadeniz Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 14. Başkanı seçildi.

Baştan’ın yönetiminde Emre Yılmaz (Bşk. Yrd.), Tuncay Odabaş (Sayman), Ahmet Baykan (Sekreter), Vedat Köstereli, Şenol Baştan ve Özgür Kurak görev aldı. Denetim kurulu ise Halil Bulut, Hasan Karaduman ve Kemal Şarlı’dan oluştu.

Bayrağı devralan Karadeniz Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mesut Baştan ise derneğe bugüne kadar hizmet edenlere teşekkür etti. Baştan; “Bizim sevdamızda Karadeniz olduğu kadar Mustafakemalpaşa’da yer almıştır. İkisini birbirinden ayırmadık. Derneğimizin bayrağını el le vererek güzel hizmetlerle daha ileriye taşıyacağız” dedi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt