KİRMASTİ’DEN ‘DEV’ ÇIKTI

76 kiloluk yayın balığını görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

Mustafakemalpaşa’da bir hafta boyunca takip ettiği dev yayın balığını oltayla yakaladı. 2 metrelik balık, görenlerin ilgi odağı oldu.  Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa Sanayi Sitesi’nde tamirci ustası olan ve ‘Balık Ali’ lakabıyla tanınan 51 yaşındaki Ali Atasoy, sabah saatlerinde balık avlamak üzere Kirmasti Deresi’ne olta attı.

Bir hafta önce gördüğü ve adım adım izlemeye aldığı dev yayın balığını bu sefer yakalamak için harekete geçen Atasoy, saatlerce uğraşmasının ardından hedefine vardı.

2.20 metre uzunluğunda, 76 kg ağırlığındaki yayın balığını oltayla yakalayan Ali Atasoy, bir saat boyunca tek başına uğraşarak güçlükle balığı karaya çıkarmayı başardı. 

Dünyanın en büyük ikinci tatlı su balığı olan yayın balığını sinek oltayla yakalayarak görenleri hayrete düşüren Ali Atasoy; “Bu balığı bir hafta önce suda gezerken gördüm. Aynı bölgede çeşitli oltalarla avlandım. En sonunda oltama takıldı. Uzun uğraşlar sonucu balığı karaya çekebildim. Kirmasti Deresi’nde bu büyüklükte olan balığa her zaman rastlanmaz. Çünkü bu balıklar suyun dibinde beslendiği için kolay kolay su yüzüne çıkmaz. Mustafakemalpaşa’da tamircilik yaptığımız için balığı temizleyerek sanayideki esnaf arkadaşlarımıza ikram ettik” dedi. 

Etiketler

mustafakemalpasagzt