KÖYLER LİGİNDE HEYECAN BAŞLADI

Mustafakemalpaşa Yeşilova Mahallesi’nde düzenlenen ‘29 Ekim Cumhuriyet Kupası Köyler Ligi Futbol Turnuvası’nda heyecan başladı.

4 grupta toplam 24 takımın kupa mücadelesi verdiği turnuvanın ilk haftası, çekişmeli müsabakalara sahne oldu. 6 karşılaşmanın oynandığı açılış haftasında futbolseverler 24 gol izledi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Köyler Ligi Futbol Turnuvası’nın açılışına; AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, AK Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, MHP İlçe Başkanı Ahmet Beygirci, İYİ Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir, Gençlik ve Spor Müdürü Çağlar Yeni, STK temsilcileri, amatör kulüp yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ESGİN’DEN TAKIMLARA BAŞARI DİLEĞİ

Açılışta konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar dilerken; “Mustafakemalpaşa, spora değer veren bir bölge. Böylesi anlamlı bir etkinliğe imza atan Yeşilova Mahalle Muhtarımız Beysat Tokuş ve organizasyona verdiği destekten dolayı Gençlik ve Spor Müdürümüz Çağlar Yeni’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘FUTBOLSEVERLERE GÖNLÜMÜZÜ AÇTIK’

Yeşilova Mahalle Muhtarı Beysat Tokuş ise centilmenlik ruhunun sahaya yansıyacağı bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını kaydetti. Tokuş; “29 Ekim Cumhuriyet Kupası’nda 22 mahalleden 24 takım mücadele edecek. Futbolseverlere gönlümüzü ve sahamızı açtık. Turnuva için sahamızın hazırlanmasına destek veren Belediye Başkanımız Mehmet Kanar’a teşekkür ediyorum. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

YEŞİLOVA’DA HER HAFTA MAÇ VAR

Futbolseverlerin gollü maçlar izlediği turnuvanın ilk haftasında toplam 6 maç oynandı.

Açılış maçında B- Grubu’nda Yeşilova-A- Kumkadı Göl Spor’u Tezcan ve Osman’ın attığı gollerle 2-1 mağlup etti. Göl Spor’un tek golü Emre’den geldi.

Yeşilova Çetin Spor Kulübü Cumhuriyet Kupası Köyler Ligi Futbol Turnuvası, 3 ay süreyle devam edecek. Maçlar, Cumartesi ve Pazar günleri oynanacak. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar çeyrek finale yükselecek. Çeyrek finalden sonra turnuva eleme usulü devam edecek.

Köyler Ligi’nin ilk haftasında şu sonuçlar alındı;

Ovaazatlı- Muradiyesarnıç (7-2), Sünlük-Çeltikçi (1-1), Ayaz-Paşalar (1-1), Döllük-Bakırköy (2-0), Ocaklı-Kayabaşı (5-1) 6’şar takımlı 4 grupta şu kulüpler bulunuyor;

A GRUBU: Ovaazatlı, Çeltikçi, Ayaz, Paşalar, Sünlük, Muradiye Sarnıç

B GRUBU: Döllük, Ocaklı, Kayabaşı, Kumkadı, Yeşilova (A), Bakırköy

C GRUBU: Dallıca, Yumurcaklı, Koşuboğazı, Kosova, Ormankadı, İlyasçılar

D GRUBU: Karaoğlan, Yeşilova (B), Tepecik, Güllüce, Derecik, Çördük

Etiketler

mustafakemalpasagzt