MUSTAFAKEMALPAŞA’LI ÇOCUKLAR ‘’ TEKNOLOJİK TAYFA’’ İLE BULUŞTU

Bursa Mustafakemalpaşa’lı çocuklar, sevilen çizgi film Rafadan Tayfa Teknolojik tayfa ile keyifli dakikalar yaşadılar. Çocukların teknoloji hakkında farkındalığını arttırmak için hedeflen turneye Mustafakemalpaşa’lı çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla İSF Studios tarafından, sahnelenen ‘’Teknolojik Tayfa’’ Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla, ilçenin merkezi konumunda bulunan Adnan Menderes Meydanında sevenleriyle buluştu.

Çocuklar çizgi filmin sevilen karakterleri Hayri, Kamil, Mert, Sevim ve Akın karakterlerinin maskotlarına yoğun ilgi gösterdi. Her yaş gruba uygun algı düzeyinde hazırlanan gösteride, astronomi, uzay, yapay zekâ, robotik kodlama gibi vurgular yapılarken, yerli ve milli üretimin önemi anlatıldı.

Teknoloji hamlesiyle çocukları milli ve özgün teknolojiye teşvik etmek için hazırlanan Teknolojik Tayfa gösterimine katılan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ‘’ Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a teşekkürlerimizi sunuyorum. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, bilime, uzaya ve teknolojiye olan ilgilerini, eğlenirken öğrenmek için fırsat sunuyor.’’ İfadelerine yer verdi.

Teknolojik Tayfa karakterleriyle hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmayan çocuklar, çizgi filmin teknolojin ve bilimin tadını çıkardılar.

Etiketler

mustafakemalpasagzt