MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 302 vali yardımcısı ve kaymakamın görev yerleri değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre Mustafakemalpaşa Kaymakamlığına, Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Okur atandı. Nisan 2020 tarihinden beri Mustafakemalpaşa Kaymakamı olarak başarılı hizmetler veren Ahmet Altıntaş’ın ise yeni görev yeri Balıkesir-Gönen oldu. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

YENİ KAYMAKAM KİMDİR?

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı’na atanan Mehmet Okur, 1962 yılında Çankırı-Çerkeş’te doğdu.

İlk ve ortaokulu Ankara’da, liseyi de Çerkeş’te bitirdi. 1981 yılında girdiği Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1985 yılında mezun olduktan sonra bir süre Başbakanlıkta çalıştı. 1987 yılında Kahramanmaraş Kaymakam Adayı olarak mesleğe girdi ve sırasıyla Pazar Kaymakam Vekili, Kıbrıscık, Tortum, Midyat, Hacıbektaş, Yatağan ve Elmadağ Kaymakamı olarak görev yaptı.

2000-2001 yılları arasında İngiltere-Londra, Middlesex Üniversitesi’nde mastır yapan ve Milli Güvenlik Akademisi 56. Dönem Müdavimi olan evli ve üç çocuk babası Okur, 2006 tarihinden itibaren Gaziantep Vali Yardımcısı, 2011-2016 yıllarında da Nazilli Kaymakamı olarak hizmet verdi. 2016 tarihinde ise Beylikdüzü Kaymakamlığı görevine getirilen Mehmet Okur, Ağustos-2019’dan bu yana ise Denizli Vali Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

ALTINTAŞ İZ BIRAKTI

Mustafakemalpaşa’da hizmet verdiği 4 yılda iz bırakan kaymakamlar arasında yer alan Ahmet Altıntaş ise Gönen Kaymakamlığı’na atandı.

1969 Muğla Fethiye doğumlu olan Altıntaş,  ilkokulu Bekçiler Köyü’nde, orta ve lise öğrenimini ise Fethiye’de tamamladıktan sonra 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.1993-1994 yılları arasında İstanbul Defterdarlığında görev yaptı.

1994 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Eskişehir Kaymakam adayı olarak atandı. Konya-Hadim Kaymakam Vekilliği, Niğde-Çiftlik Kaymakamlığı, Van-Çatak Kaymakamlığı, Hakkâri Vali Yardımcılığı, Rize Vali Yardımcılığı, Elbistan, Yalvaç, Soma ve Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

EĞİTİME ÖNCÜLÜK ETTİ

‘Okumanın Gücü’ ve ‘Kişisel Özel Öğrenme’ adında iki kitabı bulunan Ahmet Altıntaş, Mustafakemalpaşa’daki görev yolculuğuna veda ederken, 4 yıllık süre içinde özellikle eğitim ve kültürel çalışmalarla hafızalara kazındı. ‘Çocuklara kitap okumayı sevdiren kaymakam’ olarak tanınan Altıntaş, birçok platformda öğrencilerle bir araya gelmesinin yanı sıra önemli yazar ve akademisyenleri de çocuklar ve gençlerle buluşturdu.

Etiketler

mustafakemalpasagzt