MUSTAFAKEMALPAŞA’YA SATAN DEĞİL BAKAN GELİYOR

CHP Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem, “Bizlere olan ilgiyi tüm hücrelerimize kadar yaşıyoruz. Bu kesinlikle sandığa çok farklı yansıyacak, sizlere inanıyorum. Mustafakemalpaşa’ya satan değil ‘Bakan’ lazım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem, 31 Mart Yerel seçimleri öncesinde vatandaşlarla buluşmayı tüm hızıyla sürdürüyor. Başkan Adayı Şükrü Erdem, İlçe Başkanı Gökhan Demir ve meclis üyesi adayları ile birlikte Yeşilova Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu, dertleşti ve isteklerini dinledi. Havai fişek ve konfeti yağmuruna tutulan karşılama törenlerinin ardından vatandaşlarla tek tek kucaklaşan Başkan Adayı Şükrü Erdem, mitinge dönüşen sohbetinde 31 Mart Yerel seçimlerinde ‘Gönül Birliği’ hareketine tam destek istedi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

BU SEÇİMDE TEK ÇATI ALTINDA TOPLANALIM

Mustafakemalpaşa’nın yıllardır ötekileştirildiğini ve yalnız bırakıldığını belirten Başkan Adayı Şükrü Erdem, tüm yatırımların başka yörelere kaydığını ve Mustafakemalpaşa’nın büyük bir köy haline geldiğini söyledi. İktidarın kendisine büyük oranda oy veren Mustafakemalpaşa’yı yok saydığını kaydeden Başkan Adayı Şükrü Erdem, “Bunun sonucunda da buraya yatırım gereği de duymuyorlar. Buraya gelen ödenekleri Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından İnegöl ve Karacabey’e kaydırılıyor. Yıllardır Mustafakemalpaşa’nın hali ortada. Bizler oy verdikçe hizmet başka yere gönderildi. Bu kadar desteğin karşılığı bu olmamalıydı. Son olarak iktidar partisi Mustafakemalpaşa’yı küçük ortağına bıraktı. Bunun sonuçlarını da hep birlikte görüyoruz. Bunun üzerine bizde ‘Gönül birliği’ hareketini kurarak yola çıktık. Tüm partili vatandaşlarımızı tek çatı altında iktidara bir ihtar vermeye davet ediyoruz. Bizi yok sayanları biz de 31 Mart’ta yok sayalım. Bize hizmet vermeyenlere gerekli bir ihtar çekelim ve göstereceğimiz kırmızı kart ile de ‘biz buradayız’ diyelim. Sizlerden güçlü bir destek bekliyorum” diye konuştu.

BİZDEN SONRA BURALARA ÇİVİ ÇAKILMADIĞI GİBİ, BİZİM ALDIKLARNIMIZI DA SATTILAR

Bakanlığı döneminde Yeşilova’ya birçok hizmet getirdiğini söyleyen Başkan Adayı Şükrü Erdem, sözlerini şöyle sündürdü:

“O zamanda bana büyük destek verdiniz ve bunun sonucunda da buralara birçok yatırım getirdik. Yeşilova’yı belde yaptık ve burası adeta bir şehir havasına döndü. Kendinize ait arazör, itfaiye aracı, dozer, kepçe gibi birçok techizatınız vardı. Bunları buralara kazandırdık. Ama bizden sonra ne oldu? Bu son dönemde hepsi satıldı. Şimdi diyorlar ki ‘Size Bakan değil yapan lazım.” Ama ben de diyorum ki, Mustafakemalpaşa’ya ‘satan’ değil ‘Bakan’ lazım. Bugüne kadar buralara ne yaptınız ki bundan sonra ne yapacaksınız. Yapılanları yıktınız, alınanlara sattınız. Bu gerçekten çok üzüntü verici. Görünen köy kılavuz istemez. Ama merak etmeyin, 1 Nisan’dan itibaren buraları tekrar eski haline döndürmek için gecemizi gündüze katacağız. Belde Belediyesi varmış gibi Belediye binanız hizmetinizde olacak. Yerinden hizmet ederek mağduriyetlerinizi gidereceğiz. Tüm eksiklerinizi tamamlamak boynumuzun borcudur.”

“BEN ARAZİLERİNİZİ SATMAYACAĞIM”

“Bundan 5 yıl önce de ‘Size ait olanları satmayacağım’ diye söz vermiştim” diyen Başkan Adayı Şükrü Erdem, şöyle devam etti: “Ben sizlere 5 yıl önce gelip ‘yerlerinizi satmayacağım’ dedim. Şimdi de bu sözümün arkasındayım merak etmeyin. Satılmayan yerlerinizi satmayacağım ve sizin kullanmanız için hukuka uygun bir şekilde tahsis etme yoluna gideceğim. Bugüne kadar yapılmayan, ötelenen tüm sorunları en kısa zamanda birlikte çözeceğiz. Bizim meclis üyelerimizin tamamı sizlerin aranızdan, sizlerin mahallenizden, çiftçi, üretici ve hayvancılardan oluşuyor. Hep birlikte üretip, hep birlikte yöneteceğiz. Hep birlikte kazanacağız.”

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt