Öğrenciler hem eğlendi hem de öğrendi

Osmangazi Belediyesi tarafından Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde açılan atölyelerde öğrenciler becerilerini geliştirip tatillerini hem eğlenceli hem de öğrenerek geçirdi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde öğrencilere yönelik kazı, keşif, maket tasarım, ekolojik stil çanta yapım ve kum boyama atölyeleri açıldı. Açılan atölyelerde müzeyi ziyaret eden öğrenciler kazı atölyesinde, arkeolojik kazı çalışmalarını deneyimleme ve arkeologların kazı çalışmalarının inceliklerini öğrenme fırsatı buldu. Bursa kalesi maket tasarım atölyesinde öğrenciler Bursa’nın kalelerini hayal gücü ve becerileriyle yeniden inşa etti.

Panorama keşif atölyesinde Osmanlı tarihini, tablo ve eserlerini inceleyerek Osmanlı İmparatorluğu’nun zengin kültürel mirasını ve çevresindeki tarihi yapıları öğrendi. Ekolojik stil çanta yapım atölyesinde, çevre dostu malzemelerle çevreye duyarlı çantalar tasarlamasını öğrendi. Kum boyama atölyesinde ise kumları kullanarak kendi sanatsal eserlerini ortaya çıkartmanın keyfini yaşadı.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde 21-30 Temmuz tarihlerinde açılan atölyelerde müzeyi ziyaret eden öğrenciler tatillerini keyifli bir şekilde geçirmenin mutluluğunu yaşadı. Atölyelerde keyifli vakit geçiren öğrenciler kendilerine bu imkânı sunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt