ORMAN PERSONELİNE BARKOD UYGULAMASI

Orman Genel Müdürlüğü tarafından orman ürünlerinin kolay kayıt altına alınması amacıyla projelendirilen ve Mustafakemalpaşa’da başlatılan BARKOD sistemini kullanacak personel için eğitim verildi.

Sarnıç-Suuçtu İşletme Şefliği’nde yapılan uygulamalı eğitim, Bölge Müdür Yardımcısı Rıfat Ataş başkanlığında gerçekleştirildi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Klasik yönteme nazaran %50 iş gücü ve zaman tasarrufu sağlanmasına imkân veren barkod uygulaması, ağaç türlerinin takip ve kontrolünde hassasiyetin artması ve alıcı kuruluşlara da birçok avantaj sağlaması bekleniyor.

2021 yılında orman emvali üretiminde BARKOD sistemini kullanacak personel için Mustafakemalpaşa’da eğitim verildi.

Bölge Müdür Yardımcısı Rıfat Ataş başkanlığında İşletme Pazarlama Şube Müdürü İhsan Gönül tarafından yapılan eğitime, 11 İşletme Müdürlüğü’nden ilgili müdür yardımcısı, işletme şefi ve orman muhafaza memuru katıldı.

Orman ürünlerinin kolay kayıt altına alınması amacıyla OGM tarafından uygulaması başlatılan ve klasik yönteme nazaran %50 iş gücü ve zaman tasarrufu sağlanmasına imkân veren BARKOD uygulaması, 2021 yılında Bursa Bölge Müdürlüğü’nde tüm işletme müdürlüğünde bir şeflikte kullanılacak.

BARKOD uygulaması, orman emvalinin kesiminden, nakil, depolama ve pazarlama kısımlarına kadar iş gücü ve zaman tasarrufu gerçekleştirirken, üretilen orman emvalinin takip ve kontrolünde hassasiyet sağlayarak, stok takibi ve orman koruma konusunda birçok avantaj sunuyor.

Etiketler

mustafakemalpasagzt