RUMELİLER’DEN ‘ŞEN’E GÜVENOYU

Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği’nde mevcut Başkan Necip Şen, tek adaylı kongrede güven tazeledi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

25 yıllık dernekte 10 kişilik yeni bir yönetim oluştu. ‘İşimiz-Gücümüz Rumeli’ mesajı veren Dernek Başkanı Necip Şen; “Makam ve mevki peşinde koşmaktan Rumeli’yi unutanlardan olmadık. Bilakis aklımızı gelecek seçimlere değil, gelecek nesillere yorduk. Kültürümüzün yaşaması ve gelecek nesillere aktarılması için başlattığımız dil kursu ve kalıcı bir dernek yerleşkesi projesi bunlardan sadece bir kaçıdır” dedi.

Mustafakemalpaşa’da kurulduğu 1999 yılından beri kültür ve sosyal yaşamda özel bir yere sahip olan   Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği, 10. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Geniş katılımlı kongre, 24 Haziran Pazartesi günü saat 19.30’da Fevzi Dede Mahallesi’ndeki dernek binasında yapıldı.

KONGREYE YOĞUN İLGİ

İlgini yoğun olduğu toplantıya  Belediye Başkan Yardımcısı Nail Kalkandeler, AK Parti Başkanı Mutlu Turgut, CHP Başkanı Gökhan Demir, Yeniden Refah Partisi Başkanı Ramazan Loyan, Saadet Partisi Başkanı Sönmez Duman, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu, Kosova Cumhuriyeti Bursa Kültür Koordinatörü Recep Gündüz, Kumanovalılar Dernek Başkanı Burhanettin İleri, RUMELİFED Genel Başkanı Şaban Gülşen, RUMELİFED Kurucu Genel Başkanı Selim Yedikardeş, Namık Kemal Derneği Başkanı Celal Yalçın, Zafer Spor Başkanı Şaban Dönmez, Vatan Sevdalıları Platformu Başkanı Tarkan Gani, sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ile birlikte dernek üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulun divan başkanlığını Selim Yedikardeş yaparken, divan üyelikleri ise Recep Gündüz ve Burhanettin İleri’den oluştu. Denetim ve faaliyet raporunun okunarak ibra edilmesinin ardından Belediye Başkan Yardımcısı Nail Kalkandeler,  AK Parti, CHP, Yeniden Refah başkanlarının yanı sıra RUMELİFED Genel Başkanı Şaban Gülşen ve Kosova Bursa Kültür Koordinatörü Recep Gündüz birer konuşma yaparak dernek camiasına faaliyetlerinde başarılar diledi.

AKLIMIZI GELECEK NESİLLER İÇİN YORDUK’

Haziran-2021 tarihinden beri Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği Başkanlığı’nı yürüten Necip Şen, tek aday olarak girdiği kongrede üyelerden güvenoyu ve tam destek aldı.

Şen teşekkür konuşmasında; “Derneğin geleceği hakkında kararlar almak ve birlikte yol haritamızı belirlemek için bir fırsata sahibiz. Yönetim kurulu üyelerimiz ile ‘İşimiz Gücümüz Rumeli’ diyerek çıktığımız bu yolda hamdolsun derneğimiz için büyük adımlar atarak, hayallerimizin peşinden koştuk. Makam ve mevki peşinde koşmaktan Rumeli’yi unutanlardan olmadık. Bilakis aklımızı gelecek seçimlere değil, gelecek nesillere yorduk. Kültürümüzün yaşaması ve gelecek nesillere aktarılması için başlattığımız dil kursu ve kalıcı bir dernek yerleşkesi projesi bunlardan sadece bir kaçıdır. Sayısız hedef ve projeyle ilk gün ki aşkla bugün yeniden karşınızdayız. Derneğimizin geçmişinde elde ettiği başarıları göz önünde bulundurduğumuzda, topluluğumuzun kültürel mirasını koruma ve tanıtma konusundaki kararlılığımızı size buradan açıkça bildirmek istiyorum. Gelecekte de bu değerleri yaşatmaya ve gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

HER ÜYEMİZİN ÖNERİSİNE AÇIĞIZ’

Üyelerin her birinin fikirlerini ve önerilerini dikkate alarak, birlikte daha güçlü bir dernek olma yolunda adımlar atacaklarını vurgulayan Necip Şen; “Gelecek dönemde derneğimizi daha etkin bir şekilde yönetmek, kültürel etkinliklerimizi artırmak ve topluluğumuzu daha fazla insana ulaştırmak için birlikte çalışacağız. Bu hedeflere ulaşmak için tecrübelerimizi paylaşacak, yeni fikirleri hayata geçirecek ve birlikte büyüyeceğiz. Hepimiz bu derneğin aktif birer parçasıyız ve her birimizin katkısı çok değerlidir. Birlikte daha güçlü ve etkili olacağımıza olan inancım tamdır. Geçmişte bu derneğe zerre hizmet etmiş tüm üyelerimizi saygıyla anıyor, ebediyete uğurladığımız tüm gönül dostlarımızı rahmetle anıyorum. Derneğimize ve kültürümüze olan bağlılığınız için teşekkür ederim. Son nefeste bile, ‘Rumeli, İşimiz-Gücümüz Rumeli’ inşallah” dedi.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

Necip Şen başkanlığındaki Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği şu isimlerden oluştu;

Yönetim; Nuri Salamcı, Seçkin Kurtuluş, Burak Malkır, Ferit Albayrak, Arif Bayram, Kenan Loyan, Murat Taç, Berkant Erdem, Orhan Gülvardar, Samet Loyan.

Denetim; Mehmet Hakkı Tuna, Altan Oruçlular, Kadri Gürvardar.

Etiketler

mustafakemalpasagzt