RUMELİLERE ‘KARDEŞ’ ZİYARETİ

Balkanlar’ın kardeş ülkesi Kosova Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki kültürel ilişkilere bir katkı da Mustafakemalpaşa’dan geldi.

Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği’ni ziyaret eden Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Suzan Novoberdaliu,  ikili ilişkilerin görüşüldüğü buluşmada, Arnavutça dil kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

 

Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Suzan Novoberdaliu ve Kosova Cumhuriyeti Bursa Kültür Koordinatörü Recep Gündüz, Mustafakemalpaşa’ya sürpriz bir ziyarette bulunarak, Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği üyeleri ile bir araya geldi.

Dernek Başkanı Necip Şen ile görüşen Başkonsolos Novoberdaliu, Mustafakemalpaşa’da yaşayan Arnavut göçmenlerin en büyük hayallerinden biri olan dil kursu projesini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi. Derneği çalışmaları hakkında bilgiler alan Suzan Novoberdaliu, Türkiye ile Kosova arasındaki ilişkilerin daha da arttırılması dileğinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği Başkanı Necip Şen ise Başkonsolos Suzan Novoberdaliu ve Kosova Cumhuriyeti Bursa Kültür Koordinatörü Recep Gündüz’e teşekkür etti.

KARDEŞLİK PROTOKOLÜ İMZALANACAK

 

Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği’nin kültürel ve sosyal çalışmalarına hızla devam etiğini kaydeden Şen, bugün Mustafakemalpaşa Belediyesi ev sahipliğinde Kosova Kamenisa Belediye heyetini misafir edeceklerini söyledi.

İki belediye arasında bir kardeşlik protokolü imzalanacağını dile getiren Necip Şen; “Gönüldaşımız ve tarihdaşımız Kosova Cumhuriyeti ile geçmişten bugüne inşa edilen kardeşlik köprüsüne hizmet edebilmek adına 23 Mayıs Pazartesi günü (bugün) Kosova’nın Kamenisa Belediyesi heyetini Mustafakemalpaşa’da misafir ediyoruz. İki belediye arasında bir kardeşlik protokolü imzalanacaktır.

Başta, Belediye Başkanı Kadri Rahimaj, Belediye Başkan Yardımcısı Samire Krasnigi, Belediye Meclisi Meclis Üyesi ve Vetevendosje Hareket Merkezi Başkanı Bajram Mavrigi, Kamenisa Milli Eğitim Müdürü Afrim Dervishi ve Sağlık Müdürü Eurona Hoda’nın katılacağı bu ziyaret, kardeşlik nişanemiz olacak. Bu kutlu buluşmaya şahitlik etmek isteyen tüm Rumeli sevdalılarını yanımızda görmekten onur duyacağız” dedi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN