ŞİMŞİRGİL’E TEPKİ

Mustafakemalpaşa’da aralarında Atatürkçü Düşünce Derneği, Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Haloterapi Derneği, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Zafer Partisi, Memleket Partisi, Milliyetçi Cumhuriyet Partisi ve Demokrat Parti’nin bulunduğu ortak imzalı basın açıklamasında, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in 2. Kitap Günleri’nde sarf ettiği sözlere tepki gösterildi.

ADD Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Bayrak tarafından Heykel Meydanı’nda bir araya gelen grup adına Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması okundu. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Basın açıklamasında şu sözlere yer verildi; “Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Genç Dağıtım Eğitim Hizmetleri Merkezinin düzenlemiş olduğu 2. Kitap Günleri’ne tarihçi-yazar sıfatıyla katılan konuşmacı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet İnkılaplarına yönelik yaptığı konuşmayı, eleştirileri doğru bulmayarak kınıyoruz. Aynı zamanda konuşmanın sonunda Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kanar’ın konuşmaya ve konuşmacıya teşekkür etmesini de talihsizlik ve aymazlık olarak görüyoruz. Ülkemizin kurucusunun adını taşıyan güzel ilçemiz Mustafakemalpaşa’da bu tür söylemlerde bulunulmasını üzüntüyle karşılıyor ve Belediye Başkanından yapmış olduğu talihsiz açıklamalar nedeniyle bir özür bekliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün yeniden vatan yaptığı topraklarda Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’te Atatürk’ü savunuyoruz ve bunun ne kadar acı olduğunu tüm kamuoyuna haykırıyoruz!”

Etiketler

mustafakemalpasagzt