SİYER-İ NEBİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) her yıl Türkiye genelinde düzenlediği Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa’daki yarışmanın birincileri, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde çıktı. Liseler arasında 10. sınıf öğrencisi Efecan Abik, ortaokullar arasında ise 7. sınıf öğrencisi Mustafa Ünal birincilik kazandı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından geleneksel olarak Türkiye genelindeki lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda lise ve ortaokullar olarak iki ayrı kategoride gerçekleştirildi.

İKİ KİTAPTAN SORULAR HAZIRLANDI

Liseler arasında 17 Aralık 2022’de yapılan sınavda öğrencilere, Osmanlı Devleti’nde 19. asırda yetişen Türk devlet ve ilim adamı, ‘Mecelle’ yazarı Ahmet Cevdet Paşa’nın ‘Hz. Muhammed (SAV)’ isimli kitabından sorular yöneltildi.  6 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan ortaokullar kategorisindeki sınavda ise öğrencilere sorular, Mustafa Soykök’ün ‘En Sevgili’ isimli eserinden hazırlandı

İLK BEŞE ÖDÜL

Mustafakemalpaşa’daki sınavın birincileri, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden (AİHL) çıktı.

Liseler düzeyindeki yarışmada AİHL 10. sınıf öğrencisi Efecan Abik birinci oldu. Aynı okuldan Miraç Kaya ikinci, Lilas Antouz üçüncü, Aslı Uluçay dördüncü, İbrahim Önal Fen Lisesi’nden Aykan Kaplan ise beşinci sırayı aldı.

Ortaokullar kategorisinde ise Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi 7. sınıf öğrencisi Mustafa Ünal birinciliği kazandı. Bu kategoride AİHL’den Umut Demir ikinci, Atatürk Ortaokulu’ndan Mert Aydın üçüncü, AİHL’den Süleyman Yoldaş dördüncü ve Atatürk Ortaokulu’ndan Egemen Ulutaş beşinci oldu.

Her kategoride ilk beş dereceye giren öğrencilere başarı belgesi ve para ödülü verildi.

AGD Mustafakemalpaşa Temsilcisi Ümit Aydın, yarışmaya katılan öğrencileri tebrik ederek, bu süreçte destek veren okul yöneticileri ve öğretmenlere teşekkür etti.

Etiketler

mustafakemalpasagzt