SONSUZA DEK CUMHURİYET

Mustafakemalpaşa’da ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ kuralını devlet yönetimine yerleştiren ve demokrasiyi taçlandıran Cumhuriyet’in ilanının 99. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Gazi Paşa’nın ‘En büyük eserim’ dediği ortak çınarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıl kutlamalarına, 7’den 70’e tüm yurttaşlar eşlik etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’inci yılı, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı tarafından düzenlenen programla kutlandı.

Cumhurluk Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenine daha sonra Adnan Menderes Meydanı ev sahipliği yaptı. Törene; Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Cumhuriyet Başsavcısı Nurettin Güner, daire amirleri, siyasi parti ve STK mensupları ile birlikte öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Belediye Hizmet Binası’nda açılışı yapılan resim sergisinin ardından meydana geçen protokol, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu. Belediye Başkanı Mehmet Kanar ile birlikte halkın bayramını kutlayan Kaymakam Ahmet Altıntaş, günün anlam ve önemini belirttiği konuşmasında, Cumhuriyet’in temelini ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesinin oluşturduğunu belirtti. Törende daha sonra kompozisyon ve şiir yarışmalarda dereceye giren öğrenciler eserlerini okudu.

Yalıntaş İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin halk oyunu gösterisi ile devam eden kutlamalar kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere protokol tarafından ödülleri verildi. Tören, Belediye Bando Takımı gösterisi ve tören geçişi ile sona erdi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN