TAŞKÖPRÜ MUHTARI SÖZÜNÜ TUTTU

Mustafakemalpaşa’nın batıya açılan sınırdaki kırsal Taşköprü Mahallesi’nin yeni muhtarı Recai Bakü, yerel seçimlerde verdiği sözünü tuttu.

Mazbatayı alır-almaz ilk icraatını hayata geçiren genç muhtar, karayolu ve otoban üzerinde bulunan mahalleyi güvenlik kameraları ile donatırken; “Yaşanabilecek hırsızlık ve benzeri suçlara karşı tedbir amacıyla mahallemize güvenlik kamera sistemi kurularak, faaliyete geçirildi” dedi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa’ya 20 km uzaklıktaki kırsal Taşköprü Mahallesi Muhtarı Recai Bakü, mahallesindeki giriş ve çıkış noktaları ile sokakları güvenlik kameralarıyla donatmaya başladı.

Mustafakemalpaşa’nın Susurluk sınırındaki Taşköprü Mahallesi’nde 31 Mart yerel seçimlerinin ardından muhtarlık görevine seçilen Recai Bakü, seçim sürecinde verdiği ilk sözünü tuttu. Evli ve 1 çocuk babası 37 yaşındaki muhtar, şuana kadar 65 bin TL harcayarak mahallede belirlenen noktalara kablosuz 5 güvenlik kamerası taktırdı.

MAHALLE 24 SAAT İZLENİYOR

2023 yılı nüfus verilerine göre 84 kişinin yaşadığı Taşköprü’nün, Bursa-Balıkesir Karayolu ve İstanbul-İzmir Otoyolu üzerinde sınır bir mahalle olduğunun altını çizen Muhtar Recai Bakü, güvenlik kameraları sayesinde olası asayiş olaylarında kolluk güçlerine yardımcı olunacağını kaydetti. Taşköprü’yü, Mustafakemalpaşa’nın en güvenli mahallelerinden biri haline getirmeyi hedefleyen Bakü; “Güvenliğin çok önemli bir unsur olduğunu biliyoruz.

Sokaklarımıza güvenlik kamerası taktıracağımızı, vatandaşın çoluğunu çocuğunu, arabasını emniyete alacağımızı seçim vaadi olarak söyledik. Mahalle halkıyla konuştuk, vatandaşlarımızın fikirlerini aldık, ‘muhtarım gerçekten çok iyi olur’ diye düşüncelerini paylaştılar. Mazbatayı alır-almaz da kısa bir sürede bu sözümüzü yerine getirdik. Güvenlik kameralarımızı mahallemizin birçok noktasına monte ettirdik. Nüfusu az olsa da karayolu üzerinde bulunduğu için giriş-çıkışın çok olduğu bir mahallede yaşıyoruz. Şimdilik 5 kamera yerleştirdik, ihtiyaca göre bu sayıyı arttıracağız” ifadelerini kullandı.

CAYDIRICILIK SAĞLANACAK

Herhangi bir ihtiyaç halinde kameraların ilgili güvenlik güçlerine de yardımcı olacağını kaydeden Recai Bakü; “Mahallemiz düz bir ova üzerine kurulu. Her kamera bulunduğu noktada görüntü alıyor. Caydırıcılık için işlevsel. Mahallelimiz de da bu projeden çok memnun oldular” dedi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt