TMO, ‘BORSA’DA HUBUBAT ALIMINA BAŞLADI

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Mustafakemalpaşa’da hububat alımına başladığı müjdesini verdi.

Sabah saatlerinde ürününü teslim etmek için alana gelen çiftçileri ziyaret ederek bereketli kazançlar dileyen Akkoyunlu, önceki senelerde TMO’nun Karacabey ve Susurluk’ta alım yaptığını hatırlatarak; “Artık Mustafakemalpaşa’da da bu işlem tüm standartlar sağlanarak yapılmaya başlandı. Üreticilerimiz ulaşım sıkıntısı olmadan ve hiçbir sorun yaşamadan hububatını eder değeriyle Ticaret Borsası yerleşkesindeki TMO alım noktasına verebilecek” dedi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa’da Toprak Mahsulleri Ofisi hububat alımına başladı.

Buğday hasadının başlamasıyla birlikte, çiftçiler ürettikleri ürünleri Ticaret Borsası yerleşkesinde kurulan TMO teslim noktasına vermeye başladı. Sabah saatlerinde ürününü teslim etmek için alana gelen çiftçiyi ziyaret eden Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu, TMO girişimiyle önemli bir ihtiyacın karşılandığını vurguladı.

KANTAR YENİLENDİ HIZLI ALIM SAĞLANDI

Ürünlerini teslim edecek çiftçiler için bir dizi hazırlık yaptıklarını anlatan Sadettin Akkoyunlu; “Çiftçilerimiz, kantarlarda ürünlerini tarttıktan sonra hemen yine aynı bölgede olan toplama noktasına hızlıca boşaltarak işlerine geri dönebilecek. Daha önce saatler süren bu işlem artık hızlı bir şekilde tamamlanmış olacak. TMO’nun Mustafakemalpaşalı çiftçiden ilerleyen yıllarda buğday ve arpa gibi ürünlerin daha fazla alım yapılabilmesi için çalışmalarımız hızla sürecek” ifadelerini kullandı.

TİCARET BORSASI GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ’

Önceki senelerde TMO’nun Mustafakemalpaşa dışında Karacabey ve Susurluk’ta alım yaptığını hatırlatan Akkoyunlu; “İlçemiz siyasileri ve STK’larının girişimiyle 2024 yılı itibariyle TMO mahsul alımını Mustafakemalpaşa’da da başlattı. Önceden çevre ilçelerde yapılan mahsul alımlarında ilçe çiftçilerimiz ulaşım sıkıntısı ve kaza riski yaşıyordu. Bu sorunlarının önüne geçmek ve üreticimizin malının eder değerini bulması için yapılan girişimler sonucunda ilçemizde TMO alıma başlamıştır. Ticaret Borsası olarak bizlerde üreticimizin yanında olarak taşın altına elimizi koyduk. Borsamızda alım sahası olarak alan belirledik. Kantar programlarımızı TMO’ya uygun hale getirerek kantarımızı yeniledik. TMO memurlarımızın rahat çalışabilecekleri ve ürün analizlerini kolaylıkla yapabilecekleri alanlar oluşturarak görevimizi yerine getirdik. Üyemizin, üreticimizin ve ilçemizin ihtiyaç duyduğu her konuda Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası olarak yanlarında olmaya devam edeceğiz. İlçemize ve üreticimize hayırlı olsun” dedi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt