TMO YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Mustafakemalpaşa’da uzun bir hazırlık aşamasının ardından tüm standartların sağlanarak Ticaret Borsası yerleşkesinde Haziran ayı sonunda Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından başlatılan buğday ve arpa alımları iki haftayı geride bıraktı.

Haftanın 3 günü randevu sistemi ile devam eden ve çiftçinin yüzünü güldüren TMO hububat alımlarına ilişkin açıklama yapan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu, iki haftalık periyotta 900 ton buğday ve 40 ton arpa alımı gerçekleştiğini söyledi. Akkoyunlu; “Bu hafta Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri randevulu ve randevusuz olarak son alım yapılarak sürecin tamamlanması planlanıyor. 2025 yılı içinde TMO ile tüm görüşmelerimizi yaptık” dedi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa’da ilk kez hububat alımı yapan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), çiftçinin yüzünü güldürdü.

Uzun bir hazırlık aşamasının ardından tüm standartların sağlanarak Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası yerleşkesinde 27 Haziran tarihinde TMO tarafından başlatılan buğday ve arpa alımları haftanın 3 günü randevu sistemi ile devam ediyor. TMO ürün yerde kalmayacak şekilde alım yaparken, randevusu olan üreticilerde sabahın erken saatlerinde ofise gelerek sıraya giriyor.

İKİ HAFTADA BİN TONLUK ALIM

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu; “İki haftalık periyotta Borsa’mız kantarından geçerek yapılan alımlarda 900 ton buğday ve 40 ton arpa alımı gerçekleşti. 550 ton buğday 8,75 TL fiyattan, 350 ton buğday 8,00 TL, arpa ise 7,25 TL’den işlem gördü. Ayrıca ürün desteği olarak da devlet destek tutarı 1,75 TL, arpa desteği ise 0,75 TL olarak belirlendi” dedi.  Hububat alım günlerinin Perşembe, Cuma ve Cumartesi olarak belirlendiğini söyleyen Akkoyunlu; “Bu günlerde mal teslimi yapacak olan üreticilerimiz TMO’nun randevu.tmo.gov.tr adresinden randevu alarak ürünlerini, yapılan tahlil ve analizlerden sonra değerine göre TMO’ya teslim edebilecek” diye konuştu.

BU HAFTA TAMAMLANACAK

TMO ile yapılan son görüşmede ise bu hafta, 11-12-13 Temmuz tarihlerinde randevulu ve randevusuz tüm üreticilerden ürünlerini teslim alarak alımların tamamlanmasının planladığı bilgisini veren Sadettin Akkoyunlu; “Ayrıca 2025 yılı içinde Ticaret Borsa’mızda alımların daha hızlı ve daha kaliteli olması için TMO ile görüşmelerimizi de tamamladık. Borsa olarak üyemiz, üreticimiz ve Mustafakemalpaşa’mızın yararına olacak projelerde bulunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt