TÜRK POLİSİ 179 YAŞINDA

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. yıl dönümü Mustafakemalpaşa’da törenle kutlandı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Cumhurluk Alanı’ndaki törene Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Ekici,  Emniyet Müdürü Selahattin Şerbet, kurum müdürleri, STK ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra teşkilat mensupları katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu törende Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürü Selahattin Şerbet, günü anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Şerbet; “Bugün; Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk İlke ve İnkılapları ile Cumhuriyetimizin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın, 179. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan, büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Emniyet teşkilatı, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hâkimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi, çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir” dedi.

‘HALKIMIZIN BEKLENTİLERİNE CEVAP VERİYORUZ’

Selahattin Şerbet, Polis Teşkilatı’nın, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edindiğini,  dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak, milletin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilediğini vurguladı.  Şerbet; “Türk Polisi; Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde, görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir.

Bu vesile ile başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimiz, emeklilerimiz ve halen görevleri başında olan teşkilat mensuplarımıza ve ailelerine; Sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. yılı dolayısıyla Şeyh Müftü Cami’nde şehitler için mevlid-i şerif okutulurken, Emniyet Müdürü Selahattin Şerbet’te makamında tebrikleri kabul etti.

Etiketler

mustafakemalpasagzt