ÜÇÜNCÜ YOLU AÇTIK.

Kaynak /Kayhan Kaymaz

  Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Selçuk Türkoğlu.

Öğretmen.

Bursa İYİ Parti Milletvekili ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı.

Telefonla konuştuk ve her siyasetçi gibi o da iddialı.

“Biz Bursa’da üçüncü yolu açtık. İlla ki AKP ya da CHP olacak diye kural yok. Biz de İYİ Parti olarak varız ve Bursa’ ya arkadaşlarımızla birlikte en iyi hizmeti vermek için halkımızın karşısına çıkacağız.”

Kimler var?

Başladı açıklamaya…

Osmangazi’de emekli Albay Orkun Özeller, Yıldırım’da Ali Yazır, Orhaneli’nde Mümtaz Aslan, Keles’te İsmail Yeni, Yenişehir’de Ercan Özel, İznik’te Mustafa Küçük, Orhangazi’de İsmail Kaya, Gemlik’te Ertuğrul Yavuz, Karacabey’de Fatih Karabatı, Mustafakemalpaşa’da İsa Söğüt, Kestel’de Emin Elüstü, Gürsu’da Levent Çelik, Harmancık’ta Mehmet Aslan, Mudanya’da Dilek Durak.

İnegöl’de şu anda net değil.

Velhasıl Selçuk Türkoğlu’nun sözleri böyle.

İYİ Partili başka ağabeylerimizle de görüştük. İlginç açıklamalar oldu. Örneğin Nilüfer.

Nilüfer’de durum CHP’nin adayına bağlı deniyor.Eğer Okan Şahin CHP’nin Nilüfer’de Adayı olursa Şirin Rodoplu Şimşek aday olmayacak.

Kimdir Şirin Hanım?

Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı. Şirin Hanımın öyle bir koşul öne sürdüğü gelen bilgiler arasında.

Eğer Okan Şahin aday gösterilmezse, Şirin Hanım İYİ Parti’nin teklifini kabul edecek ve Nilüfer’den İYİ Parti adayı olacak. Peki, Okan Şahin kimdir? Eczacı. 2017- 2023 yılları arasında Bursa da Eczacılar Odası Başkanlığını yapmış bir isim. Yazdığımız isimler gerçekten önemli ve değerli. Şansları ne olur?

İşte orası AK Parti’nin adaylarının belirlenmesi ile ortaya çıkacaktır. İYİ Partililerin CHP’den oy alması zor. Ne olur? Eğer; MHP’liler istediklerini alamazsa İYİ Partiye kayabilir mi oylar? Her ne kadar MHP’nin köklü isimleri İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve bazı isimlere kızsa da; olmaz diye bir durum yok.Sağ oylar hiçbir zaman sola kaymaz. Sağ oylar yine sağ partiler de kalır. Bu da Bursa ve ilçelerinde AK Parti ve MHP’nin çıkaracağı ortak isimlere bağlı.

Bu arada…

5 Ocak tarihinde saat 18.30’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde olacak ve burada birkaç ilçe dışında tüm adaylar net açıklanacak. Zamanı geldi.

Kısa süre içinde Cumhur ittifakı da, CHP’de tüm adaylarını belirleyecektir. İşte o zaman küskünlükler de ortaya çıkacak. Ve İlk iki yol mu; üçüncü yol mu konuşmaları, iddiaları her yerde dile getirilecek.

Etiketler

mustafakemalpasagzt