Umut Elimizde Yeşerecek.

Saadet Partisi Bursa kadın Kolları yanan ormanlarımızın yeniden yeşermesi için başlattıkları Necmettin Erbakan Umut Ormanı kampanyasını duyurmak amacıyla basın bir açıklaması yaptı.

15 Temmuz Demokrasi meydanında Kadın gençlik başkanı Zeynep Kocamaz’ın yaptığı açıklama sonrasında ilk fidanı il başkanı Mehmet Atmaca alarak kampanyaya destek verdi. Ayrıca meydana fikir duvarı ve stant açılarak kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşların talepleri alındı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Fidan dikimi ile ilgili bilgi aldığımız il kadın kolları başkanı Hatice Ataş, fidan bedelleri Orman Genel Müdürlüğünün bu yıl belirlediği 12 liradır. Kampanyaya destek verenler fidan bedellerini Orman Genel Müdürlüğünün iban numarasına yatıracaklar. Kampanya bizim ve üç ay devam edecek ve kampanya sonunda fidanları Orman Genel Müdürlüğü dikecek. Fidanlar öncelikle ege bölgesinde yanan yerlere dikilecek dedi.

NECMETTİN ERBAKAN -UMUT ORMANI”

Zeynep Kocamaz’ın yaptığı basın açıklamasında  Aziz milletimiz; Kıymetli vatandaşlarımız; Ülke olarak son yıllarda ve özellikle geçtiğimiz yaz aylarında, ciddi boyutta orman yangınları yaşadık. Günlerce süren yangınlar karşısında adeta ciğerlerimiz yandı.

Bununla birlikte, yine ülkemiz, yıllardır, bir grup şirketin çıkarları için, beton uğruna; büyük bir yeşil alan kaybına uğradı. Doğa üzerinde meydana gelen tahribat, açılan yara gittikçe derinleşti.

Ancak biz bu yarayı, birlikte sarabileceğimize, doğayı hep birlikte yeniden onarabileceğimize inanıyoruz. Yanan ormanlarımızı, mahvedilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz. Bu farkındalıkla, Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, kurmak istediğimiz, Necmettin Erbakan -UMUT ORMANI ile doğamızda ve sosyal hayatımızda kaybettiğimiz değerleri el birliği ile yeniden kazanacağımıza ve böylelikle yarınlara daha güzel bir ülke bırakacağımıza inanıyoruz. Üzerinde yaşadığımız bu dünya, Allah’ın bize emanetidir. İnancımız ve medeniyetimiz bize, “emanete sahip çıkma sorumluluğunu” yüklemiştir. Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz” diyen peygamberimizin izinde, hem emanete sahip çıkarak doğayı ve çevreyi korumak, hem de bizden sonraki nesillere bırakacağımız daha Yaşanabilir Türkiye için canla başla çalışıyoruz.  Betona kurban edilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyor, YEŞİL TÜRKİYE için çalışıyoruz,         Kadınların, toplumun her alanında çalışan, düşünen, öğreten, iyileştiren, güzelleştiren olduğunu biliyor; her kadının huzur içerisinde yaşadığı günleri umut ediyor,

GÜVENLİ TÜRKİYE İçin Çalışıyoruz.

 Her işçinin hakkını tam ve zamanında aldığı bir ülke umut ediyor, KAZANAN TÜRKİYE için çalışıyoruz.

 Gençlerimizin “yarın ne olacak?” endişesini taşımadığı, geleceğe güvenle baktığı günleri umut ediyor, Çiftçimizin sevgi ve emek ile ekip biçtiği, hakkını aldığı bir ülke umut ediyor, ÜRETEN TÜRKİYE için çalışıyoruz. Çocuklarımızın eğitim ve sağlık hizmetlerine eşit şartlarda ulaştığı dünya ile rekabet eden GÜÇLÜ TÜRKİYE için çalışıyoruz. Engellilerimize onurlu yaşam şartlarının sağlandığı, KERİM TÜRKİYE için çalışıyoruz. Yaşlılarımızın korunup kollandığı, muhtaç olmadan yaşadığı,

ŞEFKATLİ TÜRKİYE İçin Çalışıyoruz.

 Ülkemizde kaybolan adaleti; birlikte, yeniden tesis edeceğimizi umut ediyor, ADİL TÜRKİYE için çalışıyoruz. Herkesin doyduğu, yüzlerin güldüğü bir ülke umut ediyor, MUTLU TÜRKİYE için çalışıyoruz. Sebeple, kaybettiğimiz değerleri ve güzellikleri tekrar  kazanma umudumuzu;  ülkemiz genelinde başlattığımız “fidan bağışı kampanyasıyla” kuracağımız, Necmettin Erbakan -Umut Ormanın” da

Yeniden yeşertebileceğimizi ifade ediyoruz. Unutmayalım ki, dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur. Adalet için, huzur için, gelecek için, ülkemiz için, UMUT ELİMİZDE YEŞERECEK!” diyoruz.

Ve bütün vatandaşlarımızı “Necmettin Erbakan- Umut Ormanı” na birer fidan bağışlamaya davet ediyoruz. YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE İÇİN  ELELE, HEP BİRLİKTE Basın açıklaması sonrasında vatandaşlara lokum ikram edildi.     Ayrıca fikir duvarına vatandaşlar fikirlerini ifade ederek düşüncelerini yazdılar.    

                                                  

Etiketler

mustafakemalpasagzt